Tehnician IT

DIRECT SPORT BET 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Experienta (minim 1 an) in domeniul de IT Support sau IT Helpdesk, intr-un mediu de lucru procedurizat, bazat pe ticketing.
  • Nivel mediu de cunostinte despre retele, echipamente, protocoale si servicii de retea.
  • Cunostinte medii sau avansate de instalare, configurare si troubleshooting sisteme de operare Windows (Windows 7, Windows 8, Windows 10).
  • Cunostinte avansate de instalare, configurare si troubleshooting pentru suita MS Office.
  • Cunostinte hardware (troubleshooting si functionalitate) pentru calculatoare si imprimante.
  • Limba engleza (vorbit si scris) - nivel bun spre avansat.
  • Abilitati de analiza, planificare si prioritizare a activitatilor.
  • Abilitati foarte bune de comunicare si de lucru in echipa.
  • Orientare catre client, capacitate de a lucra cu termene-limita.
  • Receptivitate la cererile utilizatorilor.
  • Rezistenta la stres.

Descrierea jobului

  • Asigurarea primului nivel de suport tehnic pentru clientii companiei.
  • Remedierea problemelor care apar la nivel software pentru PC-uri, notebooks.
  • Diagnosticarea si depanarea problemelor hardware minore ale echipamentelor clientilor.

Companie de pariuri sportive cu o vechime de peste 10 ani in domeniu.
Publicat 15 Sept. 2022 Reactualizat 13 Oct. 2022 Expiră 15 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.