Tehnician IT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerintele minime pe care le avem in vedere:
• Experiență anterioară de lucru ca tehnician IT Help Desk
• Bune cunoștințe despre sisteme informatice, PC, imprimante, echipamente de comunicație;
• Cunoștințe networking, system admin, server admin, email administration (Exchange), Office365 user support, BitDefender Gravity Zone, etc;
• Experiența în utilizarea soft-urilor tip remote desktop;
• Experiență practică în diagnosticarea și rezolvarea problemelor tehnice de bază;
• Atenție la detalii si abordarea problemelor prin prisma utilizatorului;
• Cunoștințe minime de electronica;
• Candidatul ideal necesita abilități excelente de comunicare cu colegii si reprezentanții clienților, pentru a asigura o calitate înaltă a serviciilor într-un timp cat mai scurt;
• Aptitudini de planificare si organizare;
• Limba engleză – nivel începător;
• Permis de conducere Categoria B

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Oferă suport IT extins departamentelor interne, fiind un prim contact cu utilizatorii care au nevoie de asistență tehnică prin telefon sau e-mail;
• Depanează, diagnostichează și rezolva problemele tehnice de hardware și/sau software;
• Instalează / reinstalează / configurează sisteme de operare, echipamente precum si aplicații specifice;
• Oferă asistență tehnică la sediu, prin telefon sau remote (de la distanță).
• Suport pentru utilizatori privind modul de folosire a echipamentelor /aplicațiilor /resurselor la care au acces.
• Redirecționează problemele complexe către următorul nivel de asistență tehnica.
• Păstrează si raportează evidența problemelor și soluționarea acestora.

Ce oferim?
• Oportunitatea de a-ti construi o cariera in cadrul unei companii internationale, mari si dinamice, aflata in crestere continua,
• Posibilitatea de a lucra si a te dezvolta alături de o echipa tanara, numeroasa si orientata catre performanta
• Salariu net motivant, tichete de masa si decont de transport

Asteptam aplicatia ta la urmatoarele adresa de contact:
  • Mariana Cerneschi – Responsabil Resurse Umane
  • email: hr@polarismedical.ro
Asteptam cu nerabdare sa te intalnim.

Polaris Medical este un spital privat de recuperare medicala. Prin programele noastre de recuperare personalizate ne propunem sa imbunatatim calitatea vietii si sa facilitam reintoarcerea pacientilor la viata sociala, cu o stare fizica, emotionala si spirituala mult ameliorata.
Polaris Medical Cluj face parte din grupul Medicover si este o unitate medicala moderna, amenajata intr-o constructie monobloc cu o capacitate de 190 de paturi spitalizare continua si 15 spitalizare de zi. Dotarile si aparatura medicala a spitalului sunt de ultima generatie si beneficiaza de cele mai inovatoare tehnologii.
Pentru mai multe detalii, va invitam sa accesati site: https://www.polarismedical.ro/

Publicat 11 mai 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022