Tehnician IT Salariu 3000-7000 Ron

ALDI SUPORT S.R.L. 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii medii sau superioare cu profil tehnic
- Persoana ambitioasa, cu potential, care detine cunostinte tehnice si care poate face fata presiunii si stresului.
- Spirit de echipa, cu abilitati bune de comunicare si capacitate de organizare eficienta a timpului de lucru.
- Capacitate de decizie
- Atitudine pozitiva, atentie la detalii
- Cunostinte operare PC
- Cunostinte instalare si configurare Hardware & Software
- Limba engleza – nivel mediu +
- Posesor permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
-Asigura monitorizarea, diagnosticarea, repararea si intretinerea echipamentelor IT (calculatoare, imprimante, multifunctionale si copiatoare) la sediul companiei si al clientilor
- Asigura monitorizarea, diagnosticarea, repararea si intretinerea echipamentelor de retea si telefonie (routere, switch-uri, centrale telefonice) la sediul companiei si al clientilor
- Efectueaza instalarea si configurarea echipamentelor comercializate de companie
- Gestioneaza echipamentele vandute clientilor si care se afla in perioada de garantie
- Gestioneaza documentele specifice departamentului (devize de service, fise de verificare etc)
- Administrare, instalare si configurare servere AD
- Help Desk pentru utilizatori

Beneficii:
- Salariu corelat cu performanta si realizarile
- Ore suplimentare platite
- Posibilitatea avansarii
- Cursuri de formare profesionala
- Munca intr-un cadru profesional modern, mediu de lucru dinamic si motivant
- Achizitii de produse la pret de furnizor
- Bonusuri in functie de performanta.

Aldi Suport - Oferim solutii individualizate fiecarui client in functie de ce nevoi are. Asistenta IT remote si on-site angajatilor, implementarea de proiecte ca: imbunatatirea calculatoarelor existente, a retelelor locale Wireless sau pe cablu, implementarea de solutii de securitate, implementarea echipamentelor in rack-uri, cablare, diagnosticari de probleme punctuale hardware, instalatii electrice, de securitate etc.

Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.