Publicat 11 Mar 2019 | Reactualizat 10 Apr 2019 | Expiră 11 Apr 2019

Tehnician IT Helpdesk - Galați

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunoștințe depanare sisteme de operare Windows
- Cunoștințe de mentenanță/depanare software - pachet Office 2007/2016
- Cunoștințe de depanare software PC și imprimante de rețea
- Cablare structurată cat 5e / 6
- Capacitate de analiză și sinteză
- Bune abilități de comunicare și organizatorice
- Limba engleză - nivel mediu

Constituie avantaj
- Experiența în utilizarea și configurarea echipamentelor CCTV și de control acces
- Experienƫa în soluƫii de securitate antivirus, anti-malware, etc.
- Abilități de lucru cu terminale smart Android (mentenență, administrare conturi de e-mail, aplicații)
- Experiența în lucrul remote pe stațiile de lucru in LAN (RDP, etc)
- Doritor să invețe și să se implice în proiecte IT

Descrierea jobului

- suportul tehnic pentru toƫi utilizatorii de PC-uri, din toate punctele de lucru, adresarea problemelor facându-se prin sistemul de ticketing intern
- mentenanƫa la nivel fizic pentru reƫeaua de date/voce (cablări, modificări de amplasare PC-uri şi imprimante, etc)
- configurarea imprimantelor de reƫea şi copiatoarelor
- mentenanța hardware a staƫiilor de lucru (înlocuire componente defecte, curătare periodică)
- instalarea de sisteme de operare şi aplicaƫii software pe staƫiile de lucru şi depanarea software
- suport pentru utilizatori în ceea ce priveşte utilizarea pachetului MS Office şi a celorlalte aplicații – local/remote pentru sediile companiei
- mentenanƫa UPS-urilor
- documentarea procedurilor interne

Gestionează:
- inventarul echipamentelor IT din firmă
- terminalele GSM şi ƫine legătura cu furnizorii de servicii de telefonie
- funcționarea sistemului de telefonie fixă
- menƫine legătura cu furnizorii de consumabile IT (tonere, piese componente, etc.)

Îți oferim:

  • pachet salarial motivant și tichete de masă
  • posibilitati reale de dezvoltare profesionala
  • mediu stimulativ, dinamic intr-o companie aflata in dezvoltare

Prezentă de peste 20 de ani în comerțul și procesarea de produse metalurgice, MAIRON Galați SA este una din cele trei companii românești, marca MAIRON. Echipa noastră, care depășește 650 de membrii, împreună cu echipa extinsă a partenerilor de afaceri i-au câștigat și consolidat o poziție importantă grupului MAIRON în piața de profil.

Împreună performăm într-un parteneriat pe termen lung.

Expirat
Tehnician IT Helpdesk - Galați  -  MAIRON