TEHNICIAN IRIGATII

SC IPSO SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii - diplomă de bacalaureat (studii superioare într-unul din domeniile: îmbunătăţiri funciare, agricultură, horticultură, inginerie economică în agricultură sau ingineria mediului constituie un avantaj);
  • Cunostinte tehnice de baza in domeniul motoarelor termice si a motoarelor electrice;
  • Capacitatea de citi o schema de montaj si/sau schema electrica.
  • Cunostinte elementare de hidraulica (pompe, electroventile, supape comandate hidraulic);
  • Experienţă în domeniul sistemelor de irigaţii/ tehnic - constituie un avantaj;
  • Limba engleză - nivel mediu (Documentaţia tehnică este în limba engleză);
  • Cunoştinţe de operare calculator: Excel, Word, PowerPoint;
  • Permis de conducere categoria B.
PROFIL CANDIDAT
  • Profil tehnic şi comercial;
  • Inclinare catre domeniul tehnic;
  • Abilităţi de comunicare şi orientare către client;
  • Abilităţi de negociere;
  • Autonomie şi proactivitate;
  • Disponibilitate pentru deplasare în țară (70 % din timp);
  • Atenție la detalii.

Descrierea jobului

  • Oferă suport şi asistentă pentru buna funcţionare a sistemelor de irigaţii;
  • Participă la montarea si punerea in functiune a sistemelor de irigații în teren;
  • Participa la acţiunile de promovare a produselor (demonstraţii, evenimente, târguri, publicitate);
  • Urmăreşte periodic modul de funcţionare al sistemelor implementate la client;
  • Realizează intervenţii tehnice.
CE OFERIM
  • Salariu motivant, la care se adaugă bonusuri, prime de fidelitate și de performanță;
  • Beneficii : tichete de masă, asigurare de viață și sănătate, Bookster;
  • Reduceri la abonamente : WorldClass, 7 Card, Sensiblu;
  • Formare profesională în concordanță cu noutățile din domeniu;
  • Automobil de serviciu, laptop, telefon mobil.

Parte a grupului francez Monnoyeur, cu o retea de birouri extinsa in 9 tari din lume, IPSO Agricultura reprezinta compania numarul 1 de masini si utilaje agricole. Pe piata din Romania, compania este prezenta pe piata utilajelor agricole din anul 1996, oferind solutii integrate producatorilor agricoli, de la piese de schimb, service in camp, pregatirea operatorilor, optimizarea si monitorizarea flotei de utilaje si pana la solutii de finantare adaptate nevoilor acestora.

Cu o experienta de peste 20 de ani in domeniul agriculturii si 520 de angajati in 8 centre regionale, Ipso Agricultura isi pastreaza pozitia sa de lider pe piata din Romania. Printre marcile de top din portofoliu Ipso Agricultura se numara branduri de top, precum: Bednar FMT, Kuhn ( cu o experienta de 180 de ani in fabricarea utilajelor agricole ), Manitou ( lider in fabricarea incarcatoarelor telescopice), Bednar FMT (parte a grupului STROM Centre, unul dintre cei mai mari fabricanti si distribuitori de utilaje agricole din Europa Centrala), Fliegl, Pichon, Perard (nume de referinta in mediul agriculturii mecanizate, furnizor de remorci de transbordare si remorci de imprastiat ingrasaminte chimice ), Kemper, Zurn, Geringhoff, Grasdorf, Laforge, Pellenc, Bauer, Rivulis Irrigation si multe altele. De asemenea, IPSO Agricultura este importator unic autorizat al masinilor si utilajelor John Deere, cel mai mare producator de utilaje agricole la nivel mondial, oferind fermierilor din Romania o gama completa de tractoare, combine de recoltat, prese de balotat, masini de erbicidat, utilaje de cultivare si sisteme de management agricol.

Daca esti o persoana motivata, ambitioasa si dornica sa evoluezi intr-un mediu exigent, divers si stimulativ, ai o atitudine deschisa spre invatare si poti da dovada de implicare si responsabilitate, vino sa cresti impreuna cu IPSO Agricultura. Valorile noastre sunt si valorile tale.

Alatura-te echipei IPSO si hai sa ducem agricultura la urmatorul nivel!

Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 8 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos