TEHNICIAN INTRETINERE SI REPARATII MENTENANTA

HT EST DIVISION SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • 2 posturi disponibile: 1 fabricile Arad si Turnu, 1 fabrica Gurahont
  • ABILITĂȚI/cunoștințe tehnice și/sau studii tehnice finalizate;
  • Persoană cu INIȚIATIVĂ TEHNICA, CURIOASA, POZITIVĂ cu dorința de a PARTICIPA ACTIV la operațiunile de mentenanță;
  • Disponibilitate de lucru in 2 schimburi
  • Experiență pe o pozițe similară constituie avantaj;
  • Cunoștințe în domeniul electric, pneumatic, hidraulic si mecanic.
  • Cunostinte echipamente, acționari electrice (citire, interpretare și execuție scheme electrice) și automatizari.
  • Capacitate de organizare și planificare;
  • Capacitate de îndeplinire a sarcinilor în termene limită;
  • Cunoștințe de limba italiană nivel mediu reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe de operare PC.

Descrierea jobului

Responsabilitati :
  • Asigură funcționarea mașinilor, utilajelor și a echipamentelor de pe liniile de producție și efectuează reparațiile necesare pentru a aduce echipamentul la condițiile standard de funcționare;
  • Urmărește funcționarea echipamentelor în scopul identificării disfuncționalităților;
  • Execută lucrări de întreținere curentă conform instrucțiunilor specifice fiecărui echipament;
  • Raportează defecțiunile constatate, cauzele care le-au generat și propune măsuri de remediere;
  • Identifică și utilizează unelte și scule potrivite executării reparațiilor și înlocuirii pieselor defecte;
  • Întocmeste si urmărește planificarea activităților de întreținere și mentenanță preventivă;
  • Colaborează cu ceilalți membri ai echipei în vederea gestionării activității de achiziție și depozitare piese de schimb și materiale întreținere;
  • Caută soluții pentru îmbunătățirea procesului și fluxurilor de producție;
  • Se preocupă continuu de dimunarea și eliminarea defectelor.
Oferta
  • Salariu motivant in functie de realizari,
  • Tichete de masa, bonusuri si beneficii, ore suplimentare platite 200%,
  • Program de lucru de opt ore, in 2 schimburi,
  • Transport asigurat din partea societatii,
  • Posibilitatea de dezvoltare a carierei,
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă excelentă, într-o companie stabilă și în continuă dezvoltare.

HT este producător de rezistențe electrice înființat în anul 1978 în Italia, iar, din anul 2004 este prezent și în România.

Începănd cu anul 2017 HT face parte din grupul NIBE.

Gama de produse, concepută inițial pentru aplicații dedicate echipamentelor industriale, a fost extinsă rapid cu soluții pentru pentru încălzirea casnică (rezistențe pentru calorifere electrice) și cu introducerea încălzitoarelor PTC, a încălzitoarelor microtubulare, a încălzitoarelor cu bandă, a termocuplelor și a regulatoarelor de temperatură pentru uz casnic și industrial.

După mai mult de 40 de ani de activitate HT are aceeasi misiune: de a dezvolta solutți inovatoare, eficiente și orientate către nevoile clienților.
Publicat 8 Iun. 2022 Reactualizat 6 Iul. 2022 Expiră 8 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.