de ani Fără Frică...

Publicat 20 Mai 2008 | Reactualizat 18 Iun 2008 | Expiră 20 Iun 2008

Tehnician Intretinere Echipamente (DocuCare Specialist)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Cunoştinţe de bază depanare defecte echipamente;
• Cunoşterea codurilor de erori uzuale;
• Cunoşterea procedurilor de detectare a defecţiunilor tehnice;
• Cunoştinte medii de utilizare a Excel si Word;
• Capacitatea de a descarca şi ncarca fişiere pe internet
• Capacitatea de a utiliza aplicaţii web based
• Aptitudini de comunicare
• Spirit de echipă
• Capacitatea de a rezolva probleme
• Experienţă n domeniul tehnic de 1 an
• Experienţă n repararea defecţiunilor mecanice constituie un avantaj;
• Diplomă de Bacalaureat (minim)

Descrierea jobului

• • nţelegerea şi utilizarea codurilor uzuale de defecte, fie prin remedierea lor, fie prin escaladarea lor, conform procedurilor de lucru;
• Pregătirea din punct de vedere tehnic a locaţiei clientului pentru instalări, adică: existenţa accesului la reţeaua electrică a clientului şi la reţeaua locală de internet;
• Instalarea/dezinstalarea echipamentelor şi asigurarea pregătirii lor pentru transport, conform normelor Xerox;
• Participarea efectivă la instalări/ dezinstalări, alături de inginerii de service ;
• Instalarea/ reinstalarea echipamentelor n reţea;
• Descărcarea de pe site-urile recomandate de Xerox sau de pe suporturile magnetice primite de la Xerox a driverelor necesare funcţionării echipamentelor multifuncţionale sau imprimantelor ce fac obiectul contractului, precum şi instalarea acestora pe staţiile de lucru ale clientului;
• Participarea efectivă la training-ul utilizatorilor echipamentelor Xerox, alături de trainer-ul XOS, sau realizarea propriu-zisă a training-ului, după o consultare prealabilă cu trainer-ul ;
• Cunoaşterea parametrilor de performanţă din contractele alocate, n vederea atingerii acestora (timp de răspuns, timp de reparaţie);
• Menţinerea flotei de backup alocată n stare de funcţionare;
• Utilizare Centerware sau XDM pentru colectarea datelor referitoare la funcţionarea echipamentelor;
• Informarea n timp real a administratorului de echipamente şi a coordonatorului flotei de echipamente privind mutările/relocările de echipamente, conform procedurilor de lucru;
• Preluarea sesizărilor de la administratorul de echipamente sau de la client şi rezolvarea acestora conform procedurilor de lucru;
• Cunoaşterea şi utilizarea echipamentelor non-Xerox
• Cunoaşterea proceselor de lucru n serviciile pentru medii de birou
• Atingerea obiectivelor de business (PEP);
• Cunosterea si respectarea politicilor interne Xerox;

Descrierea companiei

www.xerox.ro
www.xerox.com

Expirat
Tehnician Intretinere Echipamente (DocuCare Specialist)  -  Xerox Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles