Publicat 09 Iul 2020 | Reactualizat 06 Aug 2020 | Expiră 09 Aug 2020

TEHNICIAN INSTALATII CURENTI SLABI | AUDIO VIDEO

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii medii cu profil tehnic (electrica, instalatii, politehnica, etc)
Notiuni de baza in lucrul in alimentarea cu energie electrica a echipamentelor;
Experienta in lucrari de retelistica – cablare structurata, conectare, medii de transmisie, etc.
Seriozitate, loialitate, bun simt, fara cazier judiciar, ingrijire personala exemplara.
Responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activităţi;
Rezistenta la stres privind predarea la termen a sarcinilor de serviciu si lucrul la mai multe proiecte in paralel.
Folosirea echipamentelor tehnice de genul: bormasina, surubelnite, fierastrau pendular, fierastrau circular, etc,
Lucrul la inaltime: scari, schele, etc
Folosirea echipamentelor tehnice de genul: statie de lipit, cleste sertizat, etc
Cunostiinte minime despre instalarea drivere sau aplicatii conexe echipamentelor.
Cunostiinte minime de limba engleza pentru intelegerea documentatiilor
Cunostiite minime despre aplicatii informatice
Cunostiinte si experienta in industria audio-video reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Montaj si punere in folosinta echipamente AV si Telecomunicatii la sediul clientului, national, incluzand cablare si cablare structurata, conectare si configurare.
Realizare infrastructura cabluri audio-video-date-control, inclusiv conectori, prize AV, etc
Cablare structurata curenti slabi, experienta in CAT5/6 este un avantaj
Configurare software de baza pentru echipamentele instalate: drivere, aplicatii interactive si altele
Asigurare interventii service si mentenanta in garantie si postgarantie on site pentru client.
Montare si demontare echipamente (displayuri, videoproiectoare, sisteme de sonorizare, ecrane de proiectie, sisteme de traducere simultana, etc)
Respectarea documentatie de instalare primite pentru asigurarea unei instalari corespunzatoare.
Intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii/instalari pentru o cat mai buna gestionare si remediere, dupa caz
Intocmirea si respectarea documentelor de gestiune a produselor si accesoriilor aflate in custodia sa
Raspunde de integritatea echipamentelor si utilajelor aflate in folosinta sa.
Raspunde de Intocmirea necesarului de consumabile aferente lucrarii (cablu electric, prize, mufe, stechere, conectori, accesorii si materiale marunte, etc)
Se adreseze clientilor in mod respectuos si sa aibe o atitudine corespunzatoare

Beneficii:
- salariu competitiv
- asigurare privata de sanatate
- bonusuri in functie de perfomanta
- decontare transport
- decontare cheltuieli delegatii
- mediu de lucru profesional

GBC este leader in industria de distributie si integrare Audio-Video din Romania, cu peste 15 ani experienta si o suita remarcabila de referinte. Cu un portofoliu de solutii in continua expansiune, reprezentand in Romania producatori strategici de profil precum Sony, Panasonic, InFocus, Mitsubishi, Extron, Biamp, Chief, Projecta, Ctouch, Prowise, Vaddio, Polycom, Lifesize, Cisco, Samsung s.a. suntem constant preocupati de a oferi cele mai avansate tehnologii alaturi de servicii la cheie clientilor nostrii.
Acoperim toate fazele strategice in derularea unui proiect de succes: concept design, proiectare, executie, punere in folosinta, mentenanta si service.

Detalii despre viziunea si scopul GBC : www.gbc.ro

Expirat
TEHNICIAN INSTALATII CURENTI SLABI | AUDIO VIDEO  -  GBC

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles