Tehnician/Inginer service imprimante

ROMPRIX EXIM SRL - 1 poziție
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- absolvent de studii medii (necesită experiență de minim 3 ani) sau absolvent de studii superioare IT (echivalent);
- permanentă dorință de perfecționare;
- cunostinte bune in instalarea si configurarea sistemului de operare MS Windows si a programelor de aplicatii;
- ordonat si meticulos in lucrul cu documentele si respectarea procedurilor interne;
- responsabil in realizarea obiectivelor de volum si calitate;
- pro activ, dorința de a învăța într-un interval decent de timp, capacitate de sinteza;
- abilitați de comunicare, lucru in echipa si relaționare cu oamenii.

Reprezinta avantaje
- permis de conducere;
- nivel de educatie universitar de profil tehnic;
- cunoștințe de limba engleza scris si vorbit (nivel mediu sau avansat).

Descrierea jobului

- întreținerea și depanarea echipamentelor IT (imprimante / calculatoare);
- depanarea (diagnosticarea la nivel de modul) a calculatoarelor și a perifericelor;
- identificarea posibilităților de îmbunătățire a sistemului informatic;
- asigurarea și protecția datelor și a programelor instalate;
- legătura cu furnizorii de servicii IT&C;
- suport tehnic telefonic / remote pentru angajații firmei si pentru clienti;
- interactiune cu celelalte departamente din firma (depozit, comenzi, facturare, vanzari);
- activități normale periodice sau repetitive care țin de buna funcționare a unui departament IT.

Beneficii
- salariu net incepand de la 2700 de lei;
- bonuri de masă;
- abonament de servicii medicale la o clinica privata;
- bonusuri in functie de performanta;
- acces la cursuri online de perfecționare;
- lucru într-o echipă tânără, dinamică, în continuă perfecționare.

Cu o experiență de 28 de ani, suntem unul dintre cei mai mari producători de etichete din România. Reprezentăm o tipografie de etichete cu tehnologie flexo si digitală, fiind prima tipografie digitală cu utilaje HP Indigo pentru etichete si ambalaje de pe piața românească. Cu 10 ani de practică, avem cea mai mare capacitate de producție din acest domeniu.

Suntem distribuitori și efectuăm service autorizat pentru echipamente de la furnizorii Zebra, TSC, Printronix.

Ne desfășurăm activitatea in spațiile proprii din Pantelimon (producție, depozite, birouri), Timișoara și Sibiu (depozite, birouri) precum și in punctele de lucru din Arad, Bacău, Brașov, Brăila, Constanta, Deva, Iași, Odorheiu Secuiesc, Pitești, Ploiești, Târgu Mureș. Astfel, din toate aceste locații acoperim livrările in toate județele țării.

Publicat 20 ian. 2022 Reactualizat 17 feb. 2022 Expiră 19 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos