de ani Fără Frică...

Publicat 05 Apr 2007 | Reactualizat 04 Mai 2007 | Expiră 06 Mai 2007

TEHNICIAN / INGINER SERVICE ECHIPAMENTE IT- DIVIZIA MENTENANTA SI ADMINISTRARE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-studii medii/superioare, de preferinta tehnice (electrotehnica, electronica, telecomunicatii, automatizari)
-cunostinte avansate a sistemului de operare MS Windows (2000, XP, 2003): instalare si depanare, instalare/dezinstalare drivere si software
-experienta in instalarea urmatoarelor software: Net Framework 2.0, WSE 3.0, Windows Installer 3.1, SQL server, SQL client
-cunostinte in instalarea echipamentelor de calcul si a perifericelor: imprimante, dispozitive de citit carduri, etc
- cunostinte solide in depanarea echipamentelor de calcul: adaugarea/schimbarea componentelor intr-un sistem de calcul, identificarea problemelor (debug)
-cunostinte medii in retelistica, TCP/IP

Descrierea jobului

-coordoneaza activitatile de asistenta tehnica si asigura calitatea serviciilor prestate catre clienti
-elaboreaza fisele de interventie si rapoartele aferente activitatii de service
-cunoaste si respecta prevederile reglementarilor nationale si documentele SMC ale companiei
-cunoaste si respecta prevederile legislatiei referitoare la protectia muncii
-completeaza periodic lista consumabilelor in functie de necesitati
-coordoneaza activitatile de service, depanare, verificari si reconfigurari ale sistemelor in conformitate cu cerintele beneficiarului

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative

Pentru mai multe detalii, accesati www.uti.ro .

Expirat
TEHNICIAN / INGINER SERVICE ECHIPAMENTE IT- DIVIZIA MENTENANTA SI ADMINISTRARE  -  UTI FACILITY MANAGEMENT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles