Tehnician / Inginer Electromecanic Automatizari

Scm Automation Technology S.R.L. 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Dacă esti pasionat de tot ceea ce înseamnă energie electrică, automatizări și ești preocupat de evoluția profesională, te așteptăm să faci parte din echipa noastră. Ai o minte inovatiare si doresti sa inveti repede direct la locul de munca?

Candidatul ideal:
-Experienta, scoala profesionala sau facultate in domeniul electric.
-Dornic sa invete lucruri noi.
-Foarte bine organizat, serios si implicat in ceea ce face (focalizat pe rezultat)
-Cunostinte lucru pe calculator (Office, Windows)
-Carnet conducere cat. B(reprezinta avantaj)
-Disponibilitate la deplasari
-Cunostinte EPlan , ElectricCAD (reprezinta un avantaj)
-Cunostinte Siemens PLC sau Roboti Industriali (reprezinta un avantaj).
-Cunostinte de mecanica .
-Montare si Ajustare componente mecanice.

Descrierea jobului

Sarcini:

-Citirea si Intelegerea proiectelor din domeniul automatizarilor industriale (electric, mecanic, pneumatic ).
-Cereri de oferta pentru componentele electrice
-Discutii furnizori pe partea de echipamente electrica, comanda repere, urmarire comanda
-Realizare tablouri electrice si/sau urmarire realizare tablouri electrice de catre echipa externa
-Participare la faza de instalare si punere in functiune la client (cablare la client, conectare senzori si echipamente auxiliare, etc…)
-Gestiune repere electrice pe proiecte.
-Comunicare si integrare in echipa actuala de proiect
-Asigura suport tehnic pe parte electrica pentru proiectele aflate in garantie si post garantie

Beneficii:
-Mediu placut,
-Conditii de munca bune.
-Salariu atractiv
-Echipa tanara.

Suntem o companie tanara si te cautam pe tine!
Publicat 31 Aug. 2022 Reactualizat 28 Sept. 2022 Expiră 30 Sept. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.