Tehnician in Fibra Optica

Tipul job-ului
Salariu 30000 - 50000 EUR
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Descrierea jobului

Sarcini & Responsabilități:
  • Construirea/ testarea retelelor de fibra optica FTTP/FFRB pe cabluri aeriene si subterane;
  • Asigurarea si semnalizarea perimetrului de lucru in conformitate cu legile in vigoare;
  • Completarea formularului de activitate folosind iPad-ul din dotare;
  • Respectare tuturor procedurilor de protectie a muncii;
  • Cunoștințe generale privind transmisiunile pe fibrã opticã.

Cerințe:
  • SLG (Signing, Lighting & Guarding Ticket)-cursul poate fi asigurat de catre angajator;
  • Abilitate de lucru la inaltime;
  • Abilitatea de a manevra autoutilitara categoria B cu nacela (platforma mobila), constituie un avantaj;
  • Cunoșterea limbii engleze - nivel de bază;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Capacitatea de a lucra în echipă, spirit de ordine și disciplină, corectitudine.

Salariu și beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, potentialul de a castiga intre €30 -€50k pe an;
  • Cazare asigurata de catre angajator pentru primele 8 saptamani.
  • Cursuri si instruire asigurata de angajator cu -€80-pe zi;
  • Bonus oferit in functie de performanta si eficacitate;
  • Vehicul de munca si card de combustibil asigurat de angajator.
  • iPad oferit de companie;
  • Oportunitatea de dezvoltare continua prin participarea la cursuri platite de catre angajator;
  • Echipament de protectie.

Key Duties/ Responsibilities:
  • Splicing and testing on overhead and underground cable
  • Correctly setting out and managing work site in accordance with TM design.
  • Completing asbuilt records on work completed via work tablet.
  • Adhering to all company health and safety procedures.

Skills and Experience:
  • Signing, Lighting & Guarding Ticket (preferred but training can be provided).
  • Experience working at heights.
  • MEWPS ticket is an advantage
  • All crew member required to have a minimum of full B license

Required Education, Skills and Qualifications
  • Working at Heights: 1 year (Preferred)
  • MEWPS (Preferred)
  • SLG (Preferred)
  • B licence

Benefits
  • Very competitive rates – potential to earn between €30 -€50k per year.
  • Accommodation provided for the first 8 weeks of your Employment.
  • Daily training agreement - payment of €80 per day.
  • A bonus can be offered weekly based on efficiency and quality of work performed.
  • Company Vehicles and Equipment.
  • Fuel Card.
  • PPE (Personal Protective Equipment).
  • Company Tablet.
  • Further development via company sponsored training

Defusion Utility Services Ireland recruteaza echipaje de tehnicieni in Fibra Optica, lucrările se vor desfasura în toate regiunile tarii unde veti avea oportunitatea de a lua parte la cele mai mari contracte de telecomunicații din Irlanda, ajutând la construirea noilor retele de internat prin fibra optica.

Defusion Utility Services Ireland are looking to recruit Fibre Splicing Crews, work will be based in all regions where you will work on some of the largest Telecoms contracts in the country helping construct next generation broadband networks.
Publicat 21 apr. 2022 Reactualizat 21 mai 2022 Expiră 21 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos