Publicat 12 Oct 2020 | Reactualizat 26 Oct 2020 | Expiră 11 Nov 2020

TEHNICIAN HVAC

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 6 luni experiență în Specialisti / Tehnicieni, Proiectare civila / industriala, Relatii clienti / Call center, Vanzari

Candidatul ideal

Fondital, companie lideră în producția de radiatoare, cazane și sisteme de încălzire din aluminiu, cu o atenție deosebită pentru energie și utilizarea surselor regenerabile de energie, în cadrul expansiunii continue a organizației comerciale din ROMÂNIA, caută o figură cu experiență pe piața HVAC pentru a-și lărgi structura de vânzare și suport.

CERINȚE

- minimum 4 - 5 ani ca specialist în asistență tehnică
- Diplomă tehnică de liceu sau diplomă de licență tehnică
- Limba maternă română și engleză nivel B2 (sau italiană)
- O bună cunoaștere a Microsoft Office, Autocad, experiența utilizării CRM este un plus.
- Experiență anterioară în industria încălzirii
- Disponibilitate pentru transferuri periodice în România și Italia
- Flexibilitate, dinamism și capacitate de performanță sub presiune
- Bune abilități de comunicare și vorbire în public

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI

- Supraveghează serviciul de asistență tehnică în intervalul de timp stabilit, având grijă de analiza și soluționarea cererilor de asistență și a părții de facturare
- Oferiți asistență centrelor de service în ceea ce privește problemele tehnice și utilizarea software-ului furnizat
- Organizarea și desfășurarea de cursuri de formare pentru centrele de asistență tehnică și rețeaua lor de vânzare
- Raportați nevoile de vânzare încrucișată care apar din mkt
- Gestionați reclamațiile tehnice și comerciale
- Colectați informații legate de satisfacția clienților
Se ocupă cu eventuala reparație a produsului și cu soluționarea cererilor de returnare și raportează probleme la sediul asistenței tehnice
- Dezvoltarea și procesarea propunerilor tehnice de vânzare
- Traduceți documente tehnice

Fondital, leading company in the production of aluminium radiators, boilers, and heating systems with particular attention to energy and the use of renewable energy sources, within the continuous expansion of its commercial organization in ROMANIA, is looking for an experienced figure in the HVAC market to widen its sales and support structure

TEHNICIAN HVAC  -  Fondital S.p.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles