Tehnician Fibra Optica

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Compania APT PROHUMAN , recruteaza pentru o mare companie ce furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international, alpinist utilitar/team leader.

Candidatul ideal :
  • Studii medii in domeniul telecomunicatiilor
  • Experienta de minim un an in domeniul telecomunicatiilor/radio
  • Abilitati de lucru la inaltime/Alpinism utilitar
  • Abilitati de lucru cu curenti slabi
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunostinte efectuare masuratori Radio/Site Master
  • Calificare electrician
  • Experienta in alinierea antenelor MW
  • Engleza la nivel conversational

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Sa execute lucrari de constructive, montare, instalare/configurare echipamente si/sau alte structure auxiliare
  • Sa cunoasca echipamentele radio (PP, antene, MW, GSM etc) si modul de asamblare a echipamentelor electrice
  • Sa asigure executia lucrarilor in conditiile de timp si calitate stabilite prin proiect
  • Sa efectueze vizitele tehnice in vederea stabilirii solutiilor de conectare clienti si locatii beneficiari
Beneficii:
  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 25 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 15.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

Publicat 11 nov. 2021 Expiră 11 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos