TEHNICIAN ENERGETICIAN/ELECTRICIAN

Simtel Team S.A. - 4 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 3500 - 5000 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Extindem echipa – căutam tehnician energetician/electrician, cu experienta, dornic de a lucra intr-o echipa de teren.

Zone:
  1. Bucuresti
  2. Cluj
  3. Timisoara
  4. Bacau
Suntem in căutarea unei persoane dornice sa abordeze un domeniu nou, de viitor, respectiv domeniul energiilor regenerabile, alături de o echipa tânără dar experimentata.

Cerințe obligatorii:
  • Absolvent studii tehnice de profil: electrica, electronica, electrotehnica; electroenergetica;
  • Experiența de minim 2 ani pe o poziție de tehnician energetician/electrician; Experiența trebuie sa poată fi dovedita;
  • Experiența in domeniul fotovoltaic este un avantaj;
  • Bune abilitați de comunicare si relaționare;
  • Capacitate de lucru individual dar si in echipa;
  • Personalitate energica, pro activă, cu atitudine pozitiva;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Limbi străine reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

  • Realizează intervenții in parcurile fotovoltaice (service, mentenanță, intervenții electrice, remedieri/reparații) conform planificării alocate, la data si in condițiile stabilite in planificare.
  • Verifica materialele necesare intervenției si se asigura ca sunt complete.
  • Participa la efectuarea inventarului de piese, materiale, scule si echipamente necesare înainte de intervenție.
  • Completează rapoartele de intervenție din teren si le trimite către managerul de proiect in ziua intervenției sau cel târziu a doua zi după finalizarea intervenției.
  • Participa la etichetarea echipamentelor defecte aduse la depozit urmare a intervențiilor.
  • Monitorizează parcurile aflate in gestiune, realizează planificarea activităților de mentenanță preventiva, tine evidenta stocurilor de materiale si piese de schimb pentru parcurile in gestiune.
  • Se implica in procesul de învățare in teren sau in cadrul cursurilor si trainingurilor organizate intern sau în afara firmei.
Bonusuri si beneficii
  • Pachet salarial menționat este net, orientativ, variază in funcție de pregătire, realizări profesionale si experiența;
  • Separat tichete de masa: pentru că te ȋncurajăm să-ţi iei masa de prânz alături de colegii tăi!
  • Oportunități de dezvoltare și avansare prin training, învățare si experimentare în cadrul Simtel Team, o companie ce activează in domeniile: telecom, energie, automatizări;
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tânără si ambițioasă aflata într-o continua expansiune.
  • Bonusuri semestriale;
  • Traininguri de specialitate.

Suntem o companie 100% românească, de 21 de ani pe piață, ce figureaza pe piata de capital AeRO.

Oferim soluții in domeniile energiei verzi, automatizărilor industriale si telecomunicațiilor. Partener de service ABB, lider in construcția si mentenanță parcurilor fotovoltaice in Romania, integrator pentru operatorii de telefonie mobila. Clienții noștri sunt Mega Image, Dedeman, Dacia Pitești, Penny Market, Vodafone, Telekom, Ikea, Kaufland.
Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 14 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos