Publicat 01 Nov 2019 | Reactualizat 29 Nov 2019 | Expiră 02 Dec 2019

TEHNICIAN ELECTRONIST / DEPANATOR

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CANDIDATUL IDEAL ARE:
- Capacitate de citirea si interpretarea schemelor tehnice;
- Cunostinte de electronica, electrotehnica, inginerie electrica;
- Cunostinte si experienta in utilizarea sculelor si dispozitivelor de lucru si a aparatelor de masura si control specifice activitatii; folosirea lor corecta, eficienta si in deplina siguranta;
- Cunostinte de sisteme de comunicatii radio prezinta avantaj;
- Cunostinte de baza PC (pe platforme Windows) si a programelor standard din familia Office
- Cunostinte de limba Engleza;
- Absolvent de liceu tehnic sau facultate tehnica in curs/finalizata;
- Minim 2-3 ani experienta;

- Responsabil, corect, comunicativ si interesat de domeniul electronicii;
- Adaptabil, receptiv, capabil de a invata si de a dobandi repede cunostinte noi;
- Curiozitate, rigoare, implicare, dinamism.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- Asamblarea circuitelor electronice prin montarea SMD si THT a componentelor;
- Studierea, analizarea si intelegerea documentatiei de referinta (data sheets);
- Operatiuni de asamblare/dezasamblare mecanica a echipamentelor si dispozitivelor electronice;
- Masuratori electrice si mecanice;
- Testarea functionalitatii echipamentelor;
- Detectarea defectelor aparute la echipamente si remedierea lor;
- Identificarea componentelor si materialelor în conformitate cu cerintele lucrarii de executat;
- Estimarea corecta a necesarului de componente si materiale, în functie de lucrarea de executat;
- Cunoasterea si respectarea standardelor de calitate si a instructiunilor de lucru;
- Respectarea termenelor limita

BENEFICII
- Oportunitatea de a lucra in proiecte inovative intr-un loc de munca curat si dinamic
- Formare si dezvoltare profesionala in loc sau in strainatate
- Pachet salarial atractiv bazat pe experienta si rezultate, platit intotdeuna la timp
- tickete de masa
- decontare cheltuiele de transport

Compania MEG-RO ELECTRONICS, membra a Grupului MEG ITALIA, are ca activitate servicii complete de asamblare electronica care includ asamblarea componentelor, testare, dezvoltare de teste, ansamblare in carcase si ansamblare de aparate electronice complete.

Expirat
TEHNICIAN ELECTRONIST / DEPANATOR  -  SC MEG-RO ELECTRONICS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles