Publicat 01 Nov 2019 | Reactualizat 08 Nov 2019 | Expiră 01 Dec 2019

TEHNICIAN ELECTRONIST / DEPANATOR

2 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză, italiană
  • Peste 2 ani experiență în Controlul calitatii, Productie, Service / Reparatii, Specialisti / Tehnicieni

Candidatul ideal

CANDIDATUL IDEAL ARE:
- Capacitate de citirea si interpretarea schemelor tehnice;
- Cunostinte de electronica, electrotehnica, inginerie electrica;
- Cunostinte si experienta in utilizarea sculelor si dispozitivelor de lucru si a aparatelor de masura si control specifice activitatii; folosirea lor corecta, eficienta si in deplina siguranta;
- Cunostinte de sisteme de comunicatii radio prezinta avantaj;
- Cunostinte de baza PC (pe platforme Windows) si a programelor standard din familia Office
- Cunostinte de limba Engleza;
- Absolvent de liceu tehnic sau facultate tehnica in curs/finalizata;
- Minim 2-3 ani experienta;

- Responsabil, corect, comunicativ si interesat de domeniul electronicii;
- Adaptabil, receptiv, capabil de a invata si de a dobandi repede cunostinte noi;
- Curiozitate, rigoare, implicare, dinamism.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- Asamblarea circuitelor electronice prin montarea SMD si THT a componentelor;
- Studierea, analizarea si intelegerea documentatiei de referinta (data sheets);
- Operatiuni de asamblare/dezasamblare mecanica a echipamentelor si dispozitivelor electronice;
- Masuratori electrice si mecanice;
- Testarea functionalitatii echipamentelor;
- Detectarea defectelor aparute la echipamente si remedierea lor;
- Identificarea componentelor si materialelor în conformitate cu cerintele lucrarii de executat;
- Estimarea corecta a necesarului de componente si materiale, în functie de lucrarea de executat;
- Cunoasterea si respectarea standardelor de calitate si a instructiunilor de lucru;
- Respectarea termenelor limita

BENEFICII
- Oportunitatea de a lucra in proiecte inovative intr-un loc de munca curat si dinamic
- Formare si dezvoltare profesionala in loc sau in strainatate
- Pachet salarial atractiv bazat pe experienta si rezultate, platit intotdeuna la timp
- tickete de masa
- decontare cheltuiele de transport

Compania MEG-RO ELECTRONICS, membra a Grupului MEG ITALIA, are ca activitate servicii complete de asamblare electronica care includ asamblarea componentelor, testare, dezvoltare de teste, ansamblare in carcase si ansamblare de aparate electronice complete.

TEHNICIAN ELECTRONIST / DEPANATOR  -  SC MEG-RO ELECTRONICS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles