Tehnician electronica (contract determinat 6 luni)

RASIROM RA 4 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Tehnicianul electronica trebuie sa stie sa realizeze urmatoarele activitati principale:
  • Sa asambleze echipamente electronice si sa realizeze probele de functionare;
  • Sa diagnosticheze concordanta intre parametri de lucru si cerintele functionale;
  • Lucrari de reparatii;
  • Sa tina evidenta defectiunilor pe tipuri de echipamente, pozitie de instalare, frecventa de aparitie;
  • Sa identifice cauzele si modul de remediere al disfunctionalitatilor;
  • Sa dignosticheze si sa repare componentele electronice defecte dintr-un echipament;

Descrierea jobului

Profil candidat:
  • Studii tehnice (electronica sau electrotehnica);
  • Cunoștințe temeinice legate de electronica, electrotehnica, automatizari;
  • Experiență minim 2 ani în asamblare de echipamente electronice;
  • Foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Capacitatea de a respecta instrucțiunile verbale și scrise;
  • Atentie la detalii, meticulozitate;
  • Ritm de lucru sustinut;
  • Integritate și responsabilitate.

Te asteptam sa faci parte dintr-o echipa ambitioasa, in care se pune accent pe comunicarea deschisa si eficienta, pe acordarea de suport permanent, pe corectitudine si pe dezvoltarea de competente prin accesul la programele de instruire la standarde ridicate, pentru ca noi,

"PROTEJAM CEEA CE CONTEAZA"
Publicat 11 Aug. 2022 Reactualizat 8 Sept. 2022 Expiră 10 Sept. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.