Publicat 11 Ian 2019 | Reactualizat 08 Feb 2019 | Expiră 11 Feb 2019

Tehnician Electric

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Minim absolvent studii medii cu profil tehnic – domeniul electric;
  • Cunoştinţe tehnice avansate în domeniul electric (la nivel teoretic şi practic) – desenare şi interpretare scheme electrice, intervenţii la sistemele electrice ale maşinilor cu comandă numerică etc.;
  • Cunoştinţe de mecanică/automatizări – reprezintă un avantaj;
  • Cunoştinţe la nivel conversaţional de limba engleză – reprezintă un avantaj;
  • Maturitate, responsabilitate, abilităţi de organizare, spirit de iniţiativă şi capacitatea de a lucra în echipă.

Descrierea jobului

  • Realizează mentenanţa preventivă şi periodică la utilajele cu comandă numerică, din punct de vedere electric;
  • Schimbă componentele utilajelor periodic, conform planificărilor, pentru a preveni uzura;
  • Contribuie la prevenirea apariţiei problemelor de natură electrică;
  • Completează documentaţia necesară în urma intervenţiilor realizate;Colaborează cu tehnicienii şi inginerii cu profil mecanic, pentru repararea defecţiunii tehnice.

Delphi Automotive PLC (NYSE: DLPH) este o companie de înaltă tehnologie care integrează soluții mai sigure, mai ecologice și mai conectate pentru sectoarele automotive și de transport. Având sediul principal în Marea Britanie, Delphi își desfășoară activitatea în centre tehnologice, în unități de producție și servicii de suport pentru clienți din 46 de țări.

Delphi Diesel Systems România este parte a companiei Powertrain Systems și furnizează componentele de injecție de înaltă precizie, în principal pompe și injectoare pentru sistemele Common Rail. Fabrica din Iasi are peste 2000 de angajați și reprezintă o investiție greenfield de peste 300 milioane de euro.

Expirat
Tehnician Electric  -  Delphi Diesel Systems Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles