Tehnician echipamente/retele de calcul

PREH ROMANIA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Studii medii/superioare;
• Experienta profesionala minim 3 ani;
• Cunostinte medii de limba Engleză;
• Cunostinte de depanare PC (hardware, software);
• Cunostinte de baza depanare imprimante de birou si termale ( Zebra, Printronix);
• Cunostinte avansate despre sistemele de operare Windows;
• Cunostinte avansate de Windows, Active Directory, DHCP, DNS, Group policy;
• Cunostinte retele (cablare, design, TCP/IP) si echipamente de retea (switch, router, etc);
• Plusuri: cunostinte CISCO, SAN, TSM, SAP, diplome MCP, MCSA, CCNA, CCNE.

Descrierea jobului

• Asistenta si suport pentru utilizatori;
• Mentinerea in stare de functionare a tuturor echipamentelor din productie ( pc-uri, imprimante, scanner,etc);
• Efectuarea de backup-uri periodice la pc-urile din productie;
• Monitorizarea echipamentelor de retea si a serverelor;
• Instalarea si configurarea echipamentelor de retea, pc-urilor, serverelor;
• Administrarea si configurarea sistemelor informatice conform politicilor si procedurilor companiei;
• Administrarea utilizatorilor si a drepturilor acestora in conformitate cu politicile de securitate si acces;
• Participare la proiectarea şi implementarea arhitecturii de reţea LAN / WAN de proces a companiei;
• Gestionarea accesului la aplicatii (utilizatori/grupuri/drepturi);
• Asigurarea functionarii optime a serverelor de Windows si Active Directory;
• Intretinerea sistemelor control de acces si supraveghere video.

Renumit furnizor de componente auto care îşi axează producţia din locaţia Parcul Industrial Brasov pe comutatoare multifuncţionale pentru volan, elemente centrale de comandă şi pe sisteme de control a climatizării pentru producători de automobile lideri de piaţă. Pe plan mondial, Grupul Preh, activează cu un număr de peste 6500 de angajaţi în firmele sale din Germania, Portugalia, Mexic, USA, China şi România. Activităţile de dezvoltare şi tehnologiile de la Preh se concentrează pe soluţii mecatronice inteligente pentru constructori renumiţi de vehicule. Aproximativ 95% din cifra de afaceri realizată a venit din sectorul auto.

In Romania exista doua centre de dezvoltare: Iasi si Brasov.

Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos