Tehnician echipamente de calcul service IT/GSM

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne-am bucura daca ai:

- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
- Abilitati foarte bune de organizare, prioritizare si gasire de solutii
- Atentie distributiva si focus pe detalii
- Persoana echilibrata si cu deschidere catre interactiunea cu clientii ( toleranta, respect, prezenta de spirit, rabdare, empatie)
- Atitudine pozitiva;
- Nivel mediu de studii in domeniul electronic
- Nivel mediu de cunostinte al limbii engleze;
- Cunostinte generale despre device-uri mobile (telefoane, tablete, laptopuri)
- Abilitatea de a lucra in echipa;
- Experienta pe posturi similare constituie un avant

Descrierea jobului

Titularul acestui post va desfasura urmatoarele activitati:
- informeza corect clientul cu privire la tarifele practicate
- da sfaturi si informeaza clientii, inclusiv in limbi straine
- se ocupa de plangerile si solicitarile clientilor
- respecta in tocmai procedurile de lucru pentru fiecare activitate desfasurata
- va efectua întreţinerea şi testarea echipamentelor electronice,
- va instala sisteme de operare şi produse software,
- va asambla echipamente IT din componente, va c arsa/decarsa laptopuri, telefoane, tablete
- va diagnostica şi depana hardware şi software echipamentele,
- va extinde configuraţiile echipamentelor existente si va îmbunătăţi performanţele acestora,
- va cabla, monta şi testa reţele de calculatoare.
- va efectua interventii pe echipamentele periferice dupa caz(ex: reincarcare cartuse imprimanta)
- va prelua echipamentele din receptia service in ordinea prioritatilor
- va completa fisa de intrare cu interventia efectuata si va preda dispozitivele reparate catre receptie,
- va efectua decodari/resoftari sau interventii solicitate in mod de urgenta in front office
- in anumite cazuri va lucra in fata clientului.
- asigură asistenţă tehnică pentru salvarea fişierelor importante în vederea prevenirii pierderii datelor şi verifică PC-urile/telefoanele pentrut depistarea viruşilor informatici.

Beneficii
Salariul se negociaza in functie de cunostinte(partea fixa) iar bonificatiile vor fi date in functie de activitatea prestata.
Se va lucra intr-o echipa dinamica, flexibila, in formare si posibilitatea de avansare este mult mai rapida.
Flexibilitate si libertare in desfasurarea activitatii.

I SEE SOLUTIONS este o societate comerciala care se ocupa de furnizarea de echipamente si servicii in zona IT/Telecom, GSM .
Ne adresam clientilor nostri prin propriul centrul de reparatii si service situat in zona Militari, Sector 6, dar si prin servicii de mentenanta si help-desk in locatiile acestora. Datorita dezvoltarii activitatii si volumului de lucru oferim posibilitatea cat mai multor oameni pasionati de tehnologie, sau dornici de afirmare si dezvoltare personala sa isi urmeze acesta pasiune intr-un mediu de lucru dinamic, un mediu de lucru in care zilnic apar provocari si situatii care ii vor ajuta sa se autodepaseasca si sa gaseasca noi solutii mai bune si mai eficiente. Dupa cum noi obisnuim sa spunem "nu exista problema fara cel putin o rezolvare asa ca nu esti bun daca ai gasit rezolvarea unei probleme, esti bun daca ai gasit cea mai buna si cea mai rapida rezolvare.
Publicat 26 nov. 2021 Expiră 26 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos