Tehnician diagnoza auto

AD Auto Total srl - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte obligatorii:
- cunoasterea si utilizarea aparatelor de diagnoza auto
- cunoasterea si utilizarea schemelor electrice
- cunoasterea diferitelor sisteme ale unui autovehicul: sisteme supraalimentare, injectie,....etc
- experienta in diagnosticarea si repararea autovehiculelor intr-un service auto de min 3 an
- studii tehnice superioare - constituie un avantaj - absolvent invatamant superior tehnic, preferabil Facultatea de Mecanica / Politehnica
- cunoasterea unei limbi straine - reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

- consilierea telefonica a tehnicianul din service sau prin intermediul unei platforme tehnice pentru a putea executa anumite operatiuni:
- explicarea schemelor electrice
- verificari electrice ale cablajului sau componentelor
- citirea si interpretarea parametrilor unui sistem
- explicarea codurilor de eroare inregistrate in calculatoarele / modulele de pe autovehicul

Leader in importul si distribuitia de piese auto din Romania, AD Auto Total este o firma cu capital integral romanesc, activa de 25 ani in domeniul auto.
AD Auto Total s-a nascut din pasiune si dedicatie pentru domeniul auto si, astfel, de la inceput ne-am bazat pe calitate, corectitudine, profesionalism si rapiditate. Astfel am dezvoltat parteneriate stabile care, pe termen lung, fiind un sprijin real pentru clienti, au ajutat la evolutia noastra ca si companie:
O medie de 35.500 de comenzi zilnice / 86 de depozite regionale / 170 de agenti / 340.000 mp suprafata de stocare / 100.000 km parcursi zilnic / peste 950 de autoturisme in flota de distributie / livrari locale in mai putin de 1h in marile orase.
Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 27 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos