Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Tehnician / Controlor Calitate Productie

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii: medii

Experienta: min 1 an experineta ca si controlor / tehnician calitate produs

Aptitudini: organizare, rigurozitate, atentie la detalii, spirit de observatie, indemanare, capacitate de invatare rapida a modului de lucru pentru reperele noi, capacitate de autocontrol, decisivitate, seriozitate si simtul raspunderii pentru calitatea lucrarilor

Subordonat catre: Manager Calitate;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- asigura controlul tehnic de calitate in zona si produsele stabilite de Departamentul Productie
- controleaza periodic prin sondaj si ori de cate ori este necesar calitatea si cantitatea produselor
- asigura asistenta tehnica de specialitate alaturi de seful de atelier privind cerintele de calitate pentru produsele controlate
- face controlul tehnic de calitate si cantitate al reperelor venite de la terti sau din import
- invata procedurile de executie si ambalare la produsele executate in societate in vederea descoperirii viciilor de procedura pentru asigurarea calitatii cerute pentru produsul final
- urmareste si verifica operatorii privind executarea de repere de calitate
- verifica stocurile de repere pt productie
- ajuta la listele de colisaj si etichetele pentru paletii de export
- respecta prevederile documentelor Sistemului de Management al Calitatii
- identifica neconformitati ale Sistemului de Management al Calitatii si initiaza Rapoarte de Neconformitate
- asigura implementarea prevederilor procedurilor de calitate
- asigura realizarea in termen a actiunilor preventive / corective ce revin sectorului sau de activitate;

Grupul WIRQUIN are sediul în Franța și la nivel internațional prin cele 11 filiale. Grupul produce repere sanitare pentru băi, toalete și bucătării. O afacere de familie, înființată în 1977, Wirquin a continuat să crească, iar în 2013 a atins o cifră de afaceri de peste 125 de milioane de euro, generată de 1.400 de persoane, determinată de valorile companiei: spirit de echipă, performanță, determinare și mândrie. Întotdeauna cu idei inovatoare, Grupul proiectează noi produse în fiecare an pentru a facilita viața noastra zilnică (www.wirquingroup.com).

Expirat
Tehnician / Controlor Calitate Productie  -  WIRQUIN ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles