Publicat 17 Iun 2020 | Reactualizat 03 Iul 2020 | Expiră 17 Iul 2020

Tehnician Case de marcat si Sisteme de calcul

1 post

Candidatul ideal

- Abilitati tehnice dе a demonta / monta / repara echipamente electrotehnice dе dimensiuni mici;
- Usurinta in depanarea / configurarea PC-urilor si a echipamentelor periferice;
- Cunostinte bune in instalarea si configurarea sistemului dе operare MS Windows si a programelor dе aplicatii;
- Cunostinte in instalarea si configurarea retelelor dе calculatoare;
- Ordonat si meticulos in lucrul cu documentele si respectarea procedurilor interne;
- Responsabil in realizarea obiectivelor dе volum si calitate;
- Abilitati dе comunicare si relationare cu oamenii;

Descrierea jobului

Ce trеbuie sа faci:
- Instаlеazi şi fiscalizеаzi еchipаmentеle fiscalе cu respеctаrеa legislаţiei în vigoare şi spеcificaţiilе producătorului;
- Intocmeşti toаte documentele impuse de lege şi de procedura de lucru la vanzarea, instalarea şi fiscalizarea echipamentelor de marcat fiscale;
- Instruieşti utilizatorii pentru utilizarea corectă a echipamentelor fiscale si a echipamentelor periferice achizitionate;
- Acorzi asistenţă clienílor, atunci când situaţia o cere;
- Intretii echipamentele de marcat fiscale, componentele, aplicaţiile software şi perifericile aferente pe baza cererilor de intervenţie formulate de clienţi şi a planificării activităţii făcute de şeful de compartiment;
- Intervenţiile la echipamentele de marcat fiscale le faci cu respectarea legislaţiei în vigoare şi întocmirea tuturor documentelor impuse de legislaţie şi de procedura de lucru;
- Respecti specificaţiile producătorului si procedurile de lucru in setarea, formatarea si interventiile asupra componentelor hardware;
- Analizezi si interpretezi mesajele de eroare pentru identificarea cauzelor care au condus la apariţia lor;

Ce iti oferim:
- Salarizare competitivă, motivantă;
- Oferim un loc de muncă plăcut și stabil, într-un mediu prietenos și atractiv;
- Relații de lucru colegiale, atmosferă destinsă, spirit de echipă;
- Posibilitatea de punere în valoare a capacităților profesionale și a capitalului uman;
- Instruire profesională periodica cu specialisti externi sau in cadrul firmei;

Cu o experienta de peste 15 ani in domeniul aparaturii fiscale si 5 ani sub JURNALUL ELECTRONIC SRL, oferim solutii complete pentru orice tip de afacere, ne gasiti pe FiscalMag.ro sau CasaTademarcat.ro.
Ne recomanda peste 3000 de afaceri mari, mijlocii si mici.

Tehnician Case de marcat si Sisteme de calcul  -  Fiscal Mag ( Jurnalul Electronic SRL)

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles