Tehnician Automatist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4200 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent studii medii / superioare cu profil electric (Automatica, Electromecanica, Electrotehnica);
Minim 2 ani experienta in domeniul automatizarilor industriale;
Cunostinte despre programarea automatelor programabile (STEP, Profibus, WinCC);
Abilitati de rezolvare a problemelor;
Abilitati de munca in echipa;
Abilitati de comunicare;
Capabil sa lucreze in conditii de stres;
Flexibilitate si implicare in rezolvarea cerintelor postului;
Disponibilitate pentru munca in schimburi in flux continuu;
Limba engleza nivel mediu.

Descrierea jobului

Intretine si opereaza eficient si sigur toate echipamentele electronice existente in ariile de productie si ale utilitatilor (setarilor specifice) pentru a asigura o functionare continua a procesului de productie si rezolva in cel mai scurt timp posibil defectele accidentale de natura electrica si electronica;
Efectueaza mentenanta echipamentelor electrice si electronice pentru toate masinile din fabrica;
Detecteaza si rezolva intr-o perioada optima de timp defectele accidentale ale echipamentelor;
Este implicat in proiecte specifice privind modernizarea si instalarea, imbunatatirea sau reinnoirea unor echipamente din productie sau setari specifice ale echipamentelor;
Colaboreaza cu departamentul de Achizitii in vederea asigurarii unui stoc optim de piese de schimb;
Respecta regulile de protectia muncii, disciplina si verifica toate dispozitivele de protectie si siguranta ale masinilor.

Isover, parte a grupului Saint-Gobain, este liderul mondial al pieţei materialelor de izolaţie, oferind o gamă extinsă de produse din următoarele categorii: vată minerală de sticlă, vată minerală bazaltică şi membrane barieră împotriva vaporilor.

În România, Saint-Gobain furnizează produse și soluții din gamele Abrasives, Building Glass, Pietta Glass Working, Sekurit, ISOVER, PAM, Rigips şi Weber, cu aproximativ 1800 de angajaţi și operează 22 de linii de producţie în 12 situri industriale situate în Călărași, Brănești, Ploiești, Satu-Mare, Turda, Suceava și Vălenii de Munte.

Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 6 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos