Publicat 29 Iul 2015 | Reactualizat 26 Aug 2015 | Expiră 30 Aug 2015

TEHNICIAN AGRONOM DE CERCETARE

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Caussade Semences cauta doi Tehnicieni Agronomi de Cercetare pentru activitatea de ameliorare a varietatilor de seminte din cadrul departamentului de Cercetare

Localizare : Statia de cercetare din judetul Braila, comuna Mircea Voda

Cerinte:
Studii medii sau superioare
Pemis de conducere, categoria B – obligatoriu
Cunosterea limbii franceze sau engleze reprezinta un avantaj
Disponibilitate la delapasari in Romania si Bulgaria
Corectitudine, rigurozitate, constiinciozitate, atentie la detalii

Descrierea jobului

Numararea si clasificarea semintelor pentru testare si pepiniere
Realizarea notatiilor fenotipice in camp
Realizarea lucrarilor specifice pepinierei si a lucrarilor de autofecundare.
Participarea la insamantare si recoltare cu echipamente specializate.
Participarea la diferite sarcini de monitorizare a culturilor (diferite tratamente, carari, separarea parcelelor)

Expirat
TEHNICIAN AGRONOM DE CERCETARE  -  CAUSSADE SEMENCES EST EUROPA S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles