Publicat 30 Mar 2015 | Expiră 01 Mai 2015

Technician telecomunicatii - Germania - salarizare deosebita!

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Specialist in telecomunicatii (de preferinta cu specialitatea: technician telecomunicatii).
Cunostinte de limba germana constituie un avantaj! Candidatii cu cunostinte de limba germana vor fi selectati preferentiat!

Alternativ se califica si candidatii cu urmatoarele calificari: electricieni, electricieni de sisteme IT, ingineri telecomunicatii.

Seriozitate, profesionalism si corectitudine sunt calitatile pe care le dorim de la candidatii nostrii.

Descrierea jobului

Impreuna cu partenerul nostru din Germania, oferim 10 locuri de munca in Germania in domeniul telecomunicatiilor.
Acestea sunt localizate in Landul Hessen (zona Frankfurt).
Contractele de munca se incheie cu respectarea absolut tuturor prevederilor legale din aceasta tara.
Contractele de munca se incheie pe o perioada cuprinsa intre MINIM un an si MAXIM trei ani!
Perioada de proba este de 6 luni.

Atributii si responsabilitati:
Instalarea si setarea posturilor de telefonie, internet si televiziune ale clientilor in retea.
Technologii utilizate: ADSL, VDSL, SDSL, Outdoor DSL, VOIP, televiziune prin VDSL.

Proceduri:
o Deconectarea posturilor telefonice analogice sau ISDN si comutarea lor la VOIP
o Diverse lucrari pregatitoare in centrala sau in panourile firmei de telecomunicatii
o Conectarea posturilor de telefonie, internet si televiziune ale clientilor si verificarea functionarii lor
o Conectarea la DSL a PC-urilor clientilor
o Setarea telefoniei prin VOIP la clienti
o Depanari la fata locului
o Introducerea lucrarilor efectuate in soft-ul aferent.

Se ofera:
o Curs intensiv gratuit de limba germana in tara, pe o perioada de 1-2 luni. (candidatii cu cunostinte de germana si calificare si experienta corespunzatoare vor putea incepe numiadecat)
o Training de 2-4 saptamani in Germania. Pe urma fiecare angajat va lucra independent.
o Masina de serviciu, telefon si tableta de serviciu, aparatura necesara
o Deplasarea in Germania este suportata de catre angajator
o Cazarea in locuinte de serviciu in Germania este subventionata de angajator si se ridica la 200 Euro lunar (inclusiv cheltuieli cu intretinerea). In aceste locuinte sunt cazati 1-2 persoane intr-o camera.

Conditii de salarizare:
o In perioada de training se ofera un salar net lunar cuprins intre 300 si 400 Euro.
Cu cat veti reusi sa invatati si sa intelegeti ceea ce aveti de facut, cu atat mai repede veti putea trece peste perioada de training si veti putea incepe sa lucrati independent. In aceasta perioada cazarea dvs. este subventionata in totalitate.
o Din acest moment, salarul dvs. va fi cuprins intre 3000 Euro si 5000 Euro brut pe luna (sau chiar peste) , in functie de numarul de posturi telefonice si de lucrarile pe care le puteti realiza in luna respectiva.
Aceasta inseamna un salar net cuprins intre 2150 Euro si 3250 Euro lunar, in functie de diferiti factori (numar copii, varsta, starea civila etc.). Pe langa aceasta, persoanele care au copii primesc si alocatie de copil, aceasta este de 184 Euro/luna/copil pentru primii doi copii.
o Nu se percepe nici un comision de intermediere!

AVANTAJE PE SCURT:
Curs intensiv gratuit de limba germana
Perioada de training in Germania in care suntem mereu alaturi de dvs. si in care sunteti renumerat(a).
Cazare subventionata pe intreaga perioada a contractului
Masina de servici, telefon de servici.
Contract de munca LEGAL in Germania, cu toate drepturile prevazute de lege
Salarizare deosebita, la nivel german

NU se percepe absolut nici un comision!!!
Deplasarea din Romania in Germania se deconteaza.
Daca aveti intrebari, ne puteti contacta la numerele de telefon:
0369 560 084
0742 127 745

Internet: www.personal24.ro
Email: [email protected]

Programul nostru de lucru cu publicul este de luni pana vineri intre orele 8.00 si 16.00.

Va multumim!

Compania RoConnect SRL este specializata in servicii de consultanta in management si afaceri si dezvoltari de proiecte investitionale.

Clientii nostrii sunt in principal firme din strainatate sau investitori straini care isi dezvolta afaceri in Romania. Avem de asemenea o experienta indelungata in dezvoltarea de parteneriate romano-germane.

Avem o traditie si experienta de peste 8 ani, suntem o echipa tanara si extrem de ambitioasa.

Ne-am propus sa practicam un alt tip de business in Romania, unul bazat pe un profesionalism desavarsit, corectitudine si calitate.

Mai multe detalii despre RoConnect puteti afla accesand site-ul companiei: www.roconnect.eu

Expirat

• Analizati cu atentie informatiile din cadrul anunturilor de recrutare! Daca aveti dubii in privinta veridicitatii anumitor date sau in cazul unor solicitari suplimentare ale angajatorilor (trimiterea de documente personale, sume de bani etc.), va rugam sa ne scrieti la [email protected].

Technician telecomunicatii - Germania - salarizare deosebita!  -  S.C. RoConnect S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles