Publicat 02 Mar 2021 | Reactualizat 30 Mar 2021 | Expiră 02 Apr 2021

Technician (Magnus tools)

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Calificari:
Pregatirea de baza : Studii medii, profil mecanic;
Apt medical pentru practicarea meseriei de macaragiu/stivuitorist/legator de sarcina
Autorizare interna pentru practicarea meseriei de legator de sarcina
Cunostinte de mecanica
Limba engleza scris/ vorbit la un nivel suficient pentru a intelege /intocmi documentatia
necesara activitatii si pentru a putea participa la cursurile de specialitate
Buna capacitate de comunicare si organizare
Atitudine pozitiva, cu un grad inalt de disciplina.

Descrierea jobului

Obiectivul postului – Coordoneaza impreuna cu supervizorul atelierului activitatea zilnica.

Dezasambleaza, repara si asambleaza sculele de foraj dirijat
Asigura asistenta tehnica la sonda, la cererea beneficiarului
La cererea sefului de departament se deplaseza la orice locatie din tara sau strainatate, pentru o perioada determinata
Participa la cursuri de instruire profesionala interne sau externe
Raspunde de mentinerea sculelor si echipamentelor in bune conditii, calibrate, certificate si cu documentatia la zi
Raspunde de respectarea normelor de sanatate, calitate, siguranta si mediu
Raspunde de intocmirea inregistrarilor referitoare la reparatiile executate.
Raspunde de urmarirea pieselor de schimb (stoc si necesar)
Raspunde de intocmirea comenzilor de lucru
Raspunde de respectarea cerintelor procedurilor aplicabile
Raspunde de respectarea si aplicarea corecta a politicilor, procedurilor, instructiunilor, regulamentelor si legislatiei specifice
Raspunde de constientizarea pericolelor si riscurilor in cadrul sistemului de munca si de aplicarea masurilor de tinere sub control a acestora
Raspunde de constientizarea aspectelor referitoare la protectia mediului inconjurator si de respectarea cerintelor legislative si ale Companiei referitoare la protectia mediului inconjurator.

Aplica direct pe site-ul nostru: https://external-weatherford.icims.com/jobs/124197/r%26m-spec-i/job?mode=view.

Weatherford is the leading wellbore and production solutions company. Operating in more than 80 countries, the Company answers the challenges of the energy industry with its global talent network of approximately 20,000 team members in 600 locations, which include service, research and development, training, and manufacturing facilities. Visit weatherford.com for more information or connect on LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram, or YouTube.

We’re looking to the future with a clear vision and a strong mission.

Our goal is to address the headwinds facing the industry, revolutionize the oilfield with digital technology, integrated solutions, and world-class talent.

We accept every challenge for the benefit of our Company, our industry, and the world. Our technology leadership delivers solutions that rise to every occasion, supply the best outcomes in each operation, and give power to all customers.

Expirat
Technician (Magnus tools)  -  WEATHERFORD ATLAS GIP SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles