Technical Support Engineer & Trainer

CONSOFT SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Salariu 600 - 2000 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Inginer constructor (cautam mai multi colegi, cu sau fara experienta)
  • Abilitate în înțelegerea problemelor tehnice și soluționarea corectă a lor
  • Abilități foarte bune de comunicare în limba Română și Engleză
  • Tolerant cu clienții
  • Dornic să se perfecționeze
  • Constituie avantaj experiența în utilizarea programelor de proiectare Tekla Structures și AxisVM
  • Cunoașterea limbii Engleze la nivel avansat
  • Orientat către rezultate
  • Capacitatea de a lucra atât independent cât și în echipă

Descrierea jobului

Cautam doi ingineri, Participare activă în cercetarea și dezvoltarea programelor de proiectare BIM
  • Proiectare utilizând programele Tekla Structures și AxisVM
  • Asigurarea suportului tehnic pentru utilizatorii Tekla Structures și AxisVM
  • Prenzentarea și instruirea programelor Tekla Structures și AxisVM
  • Rezolvarea problemelor clientilor în utilizarea programelor prin diferite căi: Team Viewer, Telefon, e-mail, skype etc.
  • Testarea și procesarea informațiilor reclamate de client
  • Trainer în centrele noastre de training
  • Disponibilitate la deplasări în țară și în străinătate

Beneficii:
  • ​Salariu extrem de atractiv de bază și venituri suplimentare pentru cursuri și proiecte
  • Un mediu de lucru plăcut într-o echipă tânără
  • Program de lucru flexibil cu posibilitate de home office ocazional
  • Posibilități de lucru și în străinătate
  • Laptop și telefon de serviciu
  • Se asigură mașină pentru deplasări

CONSOFT oferă soluții de proiectare BIM (Building Information Modeling) pentru arhitectură și rezistență. Până în prezent a furnizat în România peste 4000 de licențe comerciale ale programelor de proiectare ARCHICAD, Tekla Structures și AxisVM.
Având o echipă cu experiență de peste 20 ani, firma noastră este distribuitor unic autorizat al programelor oferite. În prezent își desfășoară activitatea în birourile din Cluj-Napoca, București, Budapesta și Miercurea Ciuc.
CONSOFT participă activ la cercetarea și dezvoltarea produselor software distribuite.
Publicat 25 Apr. 2022 Expiră 25 Mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos