Publicat 17 Apr 2019 | Reactualizat 15 Mai 2019 | Expiră 18 Mai 2019

TECHNICAL SERVICE MANAGER

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profil si competente comportamentale:

NIVEL DE STUDII:
Studii superioare cu profil tehnic (electric/mecanic/electronic/automatizari)

CURSURI / ATESTARI NECESARE:
Carnet de conducere – categoria B

EXPERIENTA:

  • Minim 4 ani experienta profesionala relevanta in domeniul tehnic
  • Minim 2 ani experienta manageriala

COMPETENTE FUNCTIONALE:
  • Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;
  • Cunostinte tehnologice specifice utilajelor si instalatiilor din dotare (tehnica generala, elemente de fizica, mecanica, rezistenta, electrotehnica, automatica);
  • Cunoasterea proceselor;
  • Cunoasterea sistemului de management al calitatii;
  • Cunostinte de management de proiect;
  • Cunostinte de probleme juridice (sanatate, siguranta, mediu);
  • Cunostinte de operare calculator (MS Office, baze de date);
  • Abilitati de coordonare si managementul echipei;
  • Promovarea spiritului de echipa;
  • Abilitati de analiza, rezolvare probleme și luare de decizii sub presiunea timpului; asumarea responsabilitatii;
  • Initiativa, orientare spre client si rezultate;
  • Abilitati excelente de comunicare, relationare interpersonala, persuasiune si influentare.

Descrierea jobului

Scopul postului:
Conducerea si coordonarea Departamentului Technical Service (Atelier Mecanic, Atelier Electric, Utilitati, Automatizari).

RESPONSABILITATI:

  • Organizarea si coordonarea activitatilor de intretinere si reparare a mijloacelor fixe de natura mecanica, electrica, electrotehnica si de automatizari;
  • Coordonarea si corelarea consumurilor de energie electrica, energie termica si apa;
  • Conducerea activa a programului de imbunatatire continua World Class Supply Chain in zona tehnica si coordonarea echipelor pentru imbunatatirea rezultatelor;
  • Stabilirea planurilor de dezvoltare a membrilor echipei pentru a raspunde nevoilor companiei, inclusiv a clientilor interni si se asigura de indeplinirea acestora;
  • Coordonarea activitatii echipelor din subordine in vederea imbunatirii indicatorilor de performanta;
  • Stabilirea si urmarirea nivelului serviciilor oferite de catre departamentul tehnic clientilor interni, in ceea ce priveste disponibilitatea si calitatea utilitatilor, interventiile tehnice si investitiile, in conformitate cu standardele agreate;
  • Colaborarea cu echipa globala de suport in vederea analizei de date si punerea in aplicare a planurilor de masuri pentru imbunatitirea rezultatelor;
  • Gestionarea si actualizarea master planului fabricii, in concordanta cu amprenta tehnica a Molson Coors Europe;
  • Urmarirea lunara a indicatorilor departamentului tehnic si bugetarea corecta a nivelurilor acestora pentru anul in curs;
  • Participa la procesul anual de bugetare, gestioneaza bugetul alocat, propune si executa investitiile pentru Departamentul Tehnic;
  • Colaborarea cu toate departamentele in vederea identificarii nevoilor de investitii;
  • Intocmirea documentatiei si specificatiilor tehnice pentru reparatii capitale si servicii generale;
  • Participarea la selectarea si recrutarea pentru posturile vacante din departament;
  • Participa la auditurile interne;
  • Realizarea rapoartelor specifice si transmiterea acestora catre managementul Local/Grup sau alti parteneri in functie de situatie.

Compania noastră, BERGENBIER S.A., parte a Grupului Molson Coors Europa, produce și comercializează bere pe piața românească din anul 1994, având aproximativ 700 de angajați, o rețea de distribuție națională și cea mai modernă fabrică producătoare de bere din cadrul grupului MCE, la Ploiești, cu un sistem avansat de management al calității, al securității în muncă și al mediului. Brandurile noastre, Bergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s, Stella Artois, Lowenbrau, Leffe, Corona, Hoegaarden, Blue Moon, Franciscan Well si Doom Bar reprezintă tot ceea ce suntem și ne definesc în tot ceea ce facem pentru consumatorii noștri.

Ce oferim? Dezvoltare profesională; oportunitatea promovării; siguranța unui parteneriat pe termen lung.

Ai aplicat
Expirat
TECHNICAL SERVICE MANAGER  -  Bergenbier S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles