TECHNICAL & SALES AUTOMATION ENGINEER – București / Ilfov

Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Diplomă de licență sau master în domeniul Automatizări Industriale / Inginerie Electrică / IT
  • Cunoștințe de bază în domeniul automatelor programabile (PLC-uri), a schemelor electrice, a limbajelor uzuale de programare (C, Java)
  • Cunoștințe de bază a sistemului de operare Linux (de preferat pentru sisteme integrate) și cunoștințe de bază a rețelelor IT
  • Cunoștințe medii de limbă engleză (vorbit și scris)

Descrierea jobului

Sarcinile dvs.:
  • Veți oferi sprijin și asistență clienților companiei în a alege și a implementa proiecte folosind produsele noastre pentru automatizări
  • Veți investiga eventuale defecte și veți propune soluții pentru remedierea acestora
Ce oferim:
  • Instruire: training-uri și seminarii în România și la sediul central din Germania
  • Perspective: un mediu de lucru dinamic perfect pentru dezvoltarea profesională

WAGO Kontaktechnik GmbH & Co. KG este o companie germană cu peste 50 de ani de experiență în dezvoltarea, producția și comercializarea componentelor inovatoare pentru industrie, inginerie și automatizarea clădirilor.

Mai multe informatii www.wago.com/ro

Publicat 16 nov. 2021 Reactualizat 16 dec. 2021 Expiră 16 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos