Technical Assistant

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Profilul candidatului
- Studii superioare
- Limba Engleza nivel avansat
- Cunostinte BGP
- Cunostinte FO, multicast, Linux basic, SQL, PHP, VM
- Experienta in domeniul tehnic un an
- Competente de comunicare si usurinta in stabilirea contactelor cu terti
- Competente de comunicare scrisa si atentie deosebita la detalii
- Claritate si coerenta in exprimarea scrisa si orala, buna memorare a datelor si cifrelor
- Buna planificare si organizare
- Disponibilitate catre dialog, receptivitate, calm, tact in relatiile de serviciu
- Capacitatea de a acumula cunostinte si abilitatea de a lucra cu informatii variate din tematici diverse
- Atentie distributiva, perseverenta, spirit de echipa si initiativa pro-activa
- Rezistenta la stres si flexibilitate

Descrierea jobului

Cerinte post
- Gestioneaza situatiile de natura tehnica impreuna cu responsabilii de retea si infrastructura
- Intretine si administreaza echipamentele active (switch-uri, servere) impreuna cu responsabilii de mentenanta
- Monitorizeaza reteaua Interlan si declanseaza proceduri specifice in cazul unor incidente/avarii
- Lucreaza ca o interfata intre clienti, furnizori, alte persoane si departamente interne pe de o parte si responsabilii de mentenanta retea si infrastructura pe de alta parte
- Gestioneaza proiectele de dezvoltare a infrastructurii impreuna cu celelalte părțile implicate
- Participa la elaborarea propunerilor de dezvoltare (extindere retea, achizitii echipamente etc.)
- Elaboreaza specificatii tehnice pentru achizitiile de echipamente, impreuna cu toate partile implicate
- Receptioneaza echipamentele achizitionate si se ocupa de repararea sau returul celor neconforme
- Raspunde solicitarilor de natura tehnica pe baza unui sistem de ticketing (Jira)
- Gestioneaza functionarea listelor de discutii pe e-mail
- Mentine inventarul infrastructurii si al resurselor tehnice (circuite retea, echipamente)
- Se deplaseaza in interes de serviciu, pe plan local, in scopuri tehnice si administrative (estimat maxim 10%)
- Participa activ la sedintele Consiliului Director si sprijina activitatea acestuia cu informatii la zi
- Indeplineste orice alte sarcini de serviciu conform necesitatilor
- In general, da dovada de o atitudine pozitiva si pro-activa

Reprezinta un plus
- cunostinte / certificari in domeniul telecom
- experienta 1 an in pozitie de Team leader
- permis de conducere categoria B si experienta in conducere si autovehicul propriu

Daca corespunzi cerintelor de mai sus esti invitat sa trimiti CV-ul tau la adresa de email office@interlan.ro iar noi te vom contacta.

InterLAN Internet Exchange este cea mai mare platformă națională neutră de interconectare pentru schimbul de trafic de date și internet.
Publicat 26 ian. 2022 Reactualizat 25 feb. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos