Publicat 20 Oct 2020 | Reactualizat 17 Nov 2020 | Expiră 20 Nov 2020

Teamleader Analiza Financiara Renault Finance

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii economice superioare, finalizate
  • Experienta in domeniul analizei financiare de minim 5 ani
  • Cunostinte operare PC – nivel avansat Excel, Power Point, Outlook
  • Limbi straine: engleza – nivel avansat; franceza – reprezinta un avantaj
  • Capacitatea de analiza si sinteza
  • Capacitatea de planificare si organizare
  • Autonomie si rigurozitate
  • Capacitatea de a gestiona sarcini si obiective multiple
  • Gestionarea eficienta a termenelor limita
  • Foarte bune capacitati de relationare

Descrierea jobului

  • Gestioneaza activitatile specifice analizei economico-financiara aprofundata a solicitarilor de leasing si de credit
  • Gestioneaza procesul de analiza si gestiune a riscurilor de credit
  • Adapteaza, implementeaza si aplica principiile specifice de analiza financiara
  • Analizeaza si comunica indicatori privind eficacitatea utilizarii aplicatiilor
  • Analizeaza si propune criterii de structura ale aplicatiei SCORE
  • Participa la verificarea veridicitatii documentelor care constituie dosarul de finantare, precum si la consultarea bazelor de date interne si extrerne in vederea facilitarii luarii deciziei de finantare
  • Propune indicatori economico-financiari si criterii complementare utilizate in structura aplicatiei
  • Stabileste responsabilitatile membrilor echipelor
  • Realizeaza rapoarte lunare specifice privind situatia finantarilor

In cazul in care vi se pare interesanta propunerea noastra si considerati ca va potriviti pentru rol, va invitam sa va alaturati unei echipe in care veti INVATA ca diversitatea hraneste o cultura deschisa, vom IMPARTI si alaturi de noi veti descoperi ca responsabilitatea este o cooperare mai mare, noi vom CRESTE si vom merge impreuna mai departe datorita spiritului de pionier si vom REUSI in ceea ce ne-am propus, deoarece echipele dedicate aduc satisfactia clientilor.

RCI Romania este filiala din România a RCI Bank and Services (bancă deținută 100% de Renault) prezentă în 36 de țări pe 5 continente.
Misiunea noastră principală este finanțarea clienților mărcilor Dacia, Renault si Nissan din România. În afară de soluții clasice de finanțare auto (credit si leasing), oferim și o gamă variată de asigurări și servicii adaptate nevoilor clienților Dacia, Renault și Nissan.
Activitățile noastre sunt diversificate, principalele domenii profesionale fiind: analiză financiară, relații clienți, logistică auto, control de gestiune, vânzări, marketing, resurse umane, control intern, IT. În plus, angajații noștri au oportunitatea dezvoltării unei cariere și în alte entități ale Grupului Renault Romania.

Expirat
Teamleader Analiza Financiara Renault Finance  -  RCI Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles