Publicat 23 Apr 2021 | Reactualizat 21 Mai 2021 | Expiră 24 Mai 2021

Team leader proiectare - domeniul nuclear

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent de universitate tehnica de instalatii
Autorizatie ANRE
Cursurile de supraspecializare constituie un avantaj
Experienta in proiectare si executie de proiecte tertiare si industriale, constituie avantaj experienta in industria nucleara
Minim 5 ani in conducerea unor echipe de proiectare electrica si mecanica
Limba Engleza nivel avansat - cerinta eliminatorie
Limba Franceza – cel putin nivel mediu
Cunostinte nivel avansat Autocad 2D si 3D, Navisworks, Dialux, Office – nivel avansat (word, xls, ppt) si alte softuri dedicate, MS Project Planning
Bune abilitati de organizare si planificare
Abilitati de leadership (motivare, stabilirea directiei, mobilizare etc)
Abilitati de coaching si mentoring
Constinciozitate
Curiozitate profesionala
Echilibru intre creativitate si ratiune
Disponibilitate efort
Capacitate de adaptare
Fermitate
Onestitate
Buna capacitate de comunicare
Cunostinte foarte bune ale normativelor de proiectare electrice si mecanice
Disponibilitate pentru deplasari interne

Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti si raporteaza directorului de divizie.

Misiunea postului
Coordoneaza echipa de proiectare a departamentului, atat dpdv planificare, incadrare in buget, cat si dpdv calitativ al proiectelor emise. In acest scop, aloca lucrarile fiecarui membru al echipei, gestioneaza si ghideaza activitatea de proiectare, coordoneaza transferul de cunostinte in cadrul departamentului si face validarea finala a proiectelor.

Profesionale:
Contribuie la elaborarea planurilor de business ale diviziei
Conduce intreaga activitate a departamentului de proiectare
Aloca proiectele pe fiecare membru al echipei
Monitorizeaza progresul proiectelor si ia masurile corective care se impun
Asigura respectarea normelor si standardelor de proiectare
Monitorizeaza si garanteaza calitatea proiectarii la nivel de departament
Tine evidenta portofoliului de proiecte, respectand procedurile interne
Studiază, înțelege si definește scopul proiectului pentru a asigura cea mai buna soluție pentru proiectul atribuit
Participa la colectarea si prelucrarea datelor referitoare la execuția proiectelor in lucru
Stabileste solutiile tehnice principale bazate pe datele de intrare din cerintele proiectului de engineering
Gestioneaza redactarea documentatiei tehnice( planuri, scheme, memorii tehnice,etc)
Controleaza, verifica si semneaza documentatia de proiect final
Face analizele tehnice comparative ale ofertelor diversilor furnizori
Avizeaza conformitatea echipamentelor cu proiectul, inainte de comanda de achizitie
Gestioneaza redactarea documentatiei tehnice (planuri, scheme, memorii tehnice,etc)
Monitorizeaza si supervizeaza desfasurarea proiectelor atribuite si rezultatele obtinute
Verifica concordanta intre conditiile contractuale si proiect
Elaboreaza si verifica calculatii de dimensionare de maxima complexitate
Raspunde de conformitatea cu legislatia de proiectare, normativele si standardele de operare inclusiv folosirea solutiilor tipice din proiecte anterioare
Sustine seful de proiect în legatura cu subcontractorii pentru proiectele specifice pentru a asigura conformitatea cu standardele de proiectare si cerintele proiectului
Raspunde pentru adaptarea în proiect a necesitatilor specifice ale Clientului
Coordoneaza asistenta tehnica/supervizarea în atelierul fabricantului/ pe santier
Împartaseste cunostintele personale si asigura transferul permanent al acestora catre echipa
Antrenează echipele de proiectare pe perioada desfășurării lucrărilor repartizate si le acorda sprijin in vederea transferului de know-how si dezvoltarii abilitatilor lor tehnice
Face parte din Comitetul Tehnic
Raspunde pentru respectarea normelor de proiectare, normativele si standardele de operare, inclusiv folosirea solutiilor standard din proiecte anterioare
Coordoneaza asistenta tehnica la montaj pe santier
Isi actualizeaza permanent cunostintele, tinandu-se la curent cu noile dezvoltari în domeniul specific de activitate
Elaboreaza instrumente si proceduri pentru continua imbunatatire a procesului de proiectare
Îndeplineste diverse sarcini care tin de misiunea postului si / sau sunt necesare / solicitate de managerul de pe nivel superior pentru nevoile departamentului / diviziei

Managementul si dezvoltarea echipelor (unde este cazul)

Asigura dezvoltarea profesionala a echipei sale, evalueaza membrii echipei si stabileste KPI
Participa la procesele de recrutare pentru posturile din echipa sa
Gestioneaza procesul de management al performantei individuale
Coordoneaza transferul sistemetic de cunostinte catre membrii cu mai putina experienta ai echipei
Este responsabil de crearea si mentinerea unei atmosfere de lucru stimulante, in care fiecare sa-si poata exprima opinia si sa-i fie recunoscute meritele si realizarile

Comunicare

Asigura cele mai bune conditii pentru comunicarea cu celelalte departamente ale diviziei, cu clientii, furnizorii si contractorii cu care echipa sa lucreaza direct
Asigura o buna comunicare in carul echipei sale
Gestioneaza relatia interna cu PM si SS

Se ofera pachet salarial atractiv, mediu de lucru placut si profesionist, expunere internationala, pachet de servicii medicale la o clinica privata, etc.
Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Descrierea companiei

IMSAT Groupe SNEF: Integrator de solutii multitehnice

Recunoscut ca expert in sectoarele de activitate din Industrie, Energie, Infrastructura Cladirilor sau a Transporturilor, IMSAT Groupe SNEF proiecteaza, dezvolta si integreaza solutii multitehnice pentru cele mai complexe aplicatii.

Identificarea nevoilor, oferirea celor mai bune solutii tehnice si indeplinirea, de fiecare data, a indicatorilor de performanta solicitati, in conditii de maxima securitate in executia proiectelor in site, stau la baza increderii pe care clientii ne-o acorda de peste 60 de ani.

Experienta dovedita prin proiectele implementate cu succes pe plan national si international, abordarea de tip “solutii la cheie” si expertiza echipei ne permit sa fim alaturi de clientii nostri in toate etapele, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta.

Expirat
Team leader proiectare - domeniul nuclear  -  IMSAT SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles