Team Leader Depozit - Bolintin Deal

DB Schenker - 1 poziție
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Team Leader Depozit pentru punct de lucru BOLINTIN DEAL

Cerinţe:
  • Experienţă pe un post similar – 1 an;
  • Cunoştinţe avansate în domeniul logisticii;
  • Cunoştinţe operare PC & pachet Office (Excel, Word, Outlook);
  • Limba engleză – nivel avansat;
  • Cunoștințe aplicații tehnice specifice domeniului;
  • Atestat stivuitorist – reprezintă un avantaj.
  • Bune abilităţi de comunicare, organizare, coordonare, delegare.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Coordonarea operaţională a activităţii din depozitul logistic şi a angajaţilor;
  • Verificarea constantă a respectării procedurilor şi normelor în cadrul depozitului;
  • Analiza activitaţii în depozit din punct de vedere al performantelor, productivităţii, eficienţei şi propunerea/implementarea unor măsuri de optimizare/eficientizare;
  • Asigurarea întreţinerii şi utilizării eficiente a spaţiului din depozit;
  • Administrarea principalului instrument informatic de gestiune al depozitului (Warehouse Management System);
  • Stabilirea de obiective împreună cu persoanele din subordine şi comunicarea clară a nivelului de performanţă aşteptat;
  • Raportări periodice (zilnic, săptămanal sau lunar) către superiorii direcţi privind activitatea şi rezultatele depozitului;
  • Responsabil P&L pentru depozitul coordonat;
  • Menţinerea relaţiei cu clienţii.
Beneficii:
  • Dezvoltarea unei cariere în domeniul logisticii într-un mediu interactiv şi prietenos;
  • Acces la traininguri – în funcție de aplicabilitatea în activităţile zilnice;
  • Bonus performanţă – în funcţie de politicile companiei;
  • Abonamente Bookster;
  • Pachet - discount la furnizorii Schenker;
  • Evenimente dedicate angajaţilor.

At DB Schenker, you are part of a global logistics network that connects the world. A network that allows you to shape your career by encouraging you to contribute and truly make a difference.

With more than 76,000 colleagues worldwide, we welcome diversity and thrive on individual backgrounds, perspectives and skills. Together as one team, we are Here to move.

Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos