Publicat 07 Feb 2019 | Reactualizat 21 Feb 2019 | Expiră 09 Mar 2019

Team Leader - Brasov (Companie de software germana)

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în IT Software

Candidatul ideal

Pentru noul centru IT care se deschide in Brasov, grupul "SYNAOS" angajeaza Team Leader cu experienta.

Cerinte:

- Studii de informatică, informatica afacerilor sau cursuri de un grad comparabil cu aceste domenii;
- Mai multi ani de experiență în dezvoltarea de software pentru companii și managementul proiectelor IT;
- Ințelegerea generala a diferitelor tehnologii (Full Stack);
- Focalizare tehnică în domenii precum Java EE, diverse tehnologii “Front-end” și baze de date;
- Experiență în conducerea, formarea si dezvoltarea noilor echipe;
- Abilitatea de a inspira și de a conduce colegii ambițioși spre treptele ierarhice;
- Mod de lucru meticulos și disciplinat;
- Competențe excelente de comunicare (germană sau engleză);

Descrierea jobului

Sarcinile tale:

- Coordonarea, managementul tehnic și controlul operativ al dezvoltării software a SYNAOS România în strânsă coordonare cu sediul german SYNAOS;
- Implicare activă incepand cu viziunea produslor, concept si arhitectură până la implementarea activă a acestora;
- Sprijinul în dezvoltarea și extinderea strategică a SYNAOS România;

Ce te asteapta:

-Şanse maxime si oportunitati de dezvoltare personala cat si profesionala intr-o companie care isi inaugureaza primul sau centru IT din Romania la Brasov.
- Aveti ocazia de a fi printre primii angajati din tara si sa participati la construirea si formarea primului centru IT in Romania cat si a noii echipe
- Lucrul într-o echipă multiculturală
- Perspectiva preluarii conducerii managementului tehnic și / sau disciplinar al Synaos Romania

"SYNAOS" GmbH, dezvoltă solutii software pentru controlul robotilor autonomi și mobili si sincronizează sistemele autonome și sistemele hardware convenționale în producție și logistică. Oferim soluții software inovatoare pentru conectivitate, control și planificare a entităților de logistică și de producție. Abordările noastre combină metodele de optimizare cutting-edge AI cu tehnologii IT moderne și scalabile pentru a satisface cerințele de producție și logistică de astăzi.

Team Leader - Brasov (Companie de software germana)  -  Synaos