Tax Consultant - Direct Taxes - TP

Skilld by eJobs - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Salut! Noi suntem SKILLD by eJobs și ne-am propus să conectăm super talente cu super companii.

Cautam Tax Consultant - Direct Taxes - TP pentru una dintre marile retele globale de consultanta, audit si contabilitate.

Așteptam Cv-ul tau!

Cum trebuie să fii?
  • Experiență de aproximativ 1-2 ani într-o companie de profil care oferă servicii de consultanță sau contabilitate sau într-un departament intern de taxe;
  • Cunoașterea legislației cu privire la regulile de impozitare directă și prețuri de transfer;
  • Studii superioare finalizate într-una din specializările: Economie, Business, Finante, Contabilitate, Relații Internaționale;
  • Limba engleză – nivel avansat;
  • Competențe Microsoft Office (în special Excel);
  • Abilități interpersonale și de comunicare excelente;
  • Curiozitate, tenacitate & responsabilitate;
  • Atenție la detalii și disponibilitate pentru a găsi soluții la nevoile clienților;
Descrierea jobului Ce vei face?
  • Vei fi implicat în diverse proiecte pe zona de impozitare directă (consultanta fiscala punctuala si proiecte mai complexe, restructurari, due-diligence)
  • Vei pregăti răspunsuri la spetele clienților alocați, fiind supervizat de manager / senior tax consultant;
  • Vei participa la pregatirea dosarelor de prețuri de transfer;
  • Vei participa la pregătirea informărilor legislative periodice;
  • Vei acorda suport în cadrul controalelor fiscale;
  • Vei participa la pregatirea contestațiilor;
  • Vei participa la pregatirea ofertelor către potențiali clienți;
  • Te vei interesa în permanență de statusul proiectelor alocate;
  • Vei informa clienții pe care îi ai în portofoliu cu privire la statusul proiectelor;
  • Vei menține o bună legătură cu autoritățile fiscale implicate în proiectele pe care le gestionezi;

Ce vei primi in schimb?
  • Te ajutam sa inveti: investim in dezvoltarea ta profesionala si asiguram plata taxelor aferente asociatiilor profesionale si/sau cursuri de limbi straine (engleza/franceza);
  • Iti oferim un buget lunar de beneficii, pe care il poti utiliza cum alegi tu (tichete de masa, transport, pensii private, vacante etc.)
  • Avem grija de starea ta de bine: iti oferim servicii medicale la o clinica particulara, dimineata cafeaua si ceaiul sunt din partea casei, aducem saptamanal fructe la birou, iar martea este ziua de masaj;
  • Avem grija de timpul tau, iti poti alege programul;

Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos