Tamplar universal

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Atelier situat in com. Micesti, sat Purcareni, nr 89A, jud AG, angajeaza tamplar universal (mobilier lemn si PAL); se asigura: salariu, tichete masa, decont transport; rugam seriozitate;

Descrierea jobului

Atribuţiile principale şi sarcinile specifice: 1. Pregătirea furnirelor estetice şi a înlocuitorilor Sortarea furnirelor estetice; Prelucrarea furnirelor estetice; Formarea panoului de furnir estetic; Verificarea panourilor de furnire estetice 2. Pregătirea panourilor din PAL pentru furniruire Dimensionarea panourilor din pal; Masivuirea panourilor din pal; Calibrarea panourilor din pal; Presarea furnirelor pe panoul din pal 3. Prelucrarea mecanică a panourilor din PAL furniruit Dimensionarea finală a panourilor; Furniruirea canturilor panourilor; Găurirea panourilor furniruite; Frezarea panourilor furniruite; Şlefuirea mecanică a panourilor furniruite; Verificarea, rectificarea operaţiilor mecanice executate asupra panourilor furniruite 4. Prelucrarea mecanică a semifabricatelor din lemn masiv Rindeluirea / îndreptarea materialului lemons; Frezarea reperelor din lemn; Găurirea pieselor din lemn masiv; Strunjirea pieselor din lemn masiv; Şlefuirea mecanica a reperelor din lemn masiv; Verificarea, rectificarea operaţiilor mecanice executate asupra pieselor 5. Croirea materialului lemnos Sortarea materialului lemnos; Pregătirea utilajului; Organizarea locului de muncă; Selecţionarea materialului lemnos şi croirea propriu zisă 6. Finisarea elementelor, subansamblelor şi ansamblelor Pregătirea suprafeţelor elementelor pentru finisat; Pulverizarea peliculei de lac pe suprafaţa reperelor; Aplicarea peliculei de lac 7. Asamblarea elementelor masive Pregătirea elementelor pentru asamblare; Asamblarea elementelor din lemn masiv;

Producator de Mobilier din orice material lemnos: Lemn Masiv, panouri MDF si PAL si stratificate, in principal pentru export.

Companie cu capital strain - francez.

Sediul nostru : - jud. ARGES, com. Micesti, sat Purcareni, nr. 89A .

Publicat 21 oct. 2021 Expiră 20 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos