Publicat 23 Apr 2019 | Reactualizat 20 Mai 2019 | Expiră 23 Mai 2019

System administrator

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în IT Software

Candidatul ideal

Absolvent de Automatica si calculatoare cu experienta in domeniu de peste 5 ani.

Descrierea jobului

Responsabilitatile jobului:

Intretinere/monitorizare Active Directory:
Creare/modificare group policy object (politici parole, mapare automata partitii pe user, deployment de software, restrictii de Securitate ect.)
Intretinere infrastructura certificate Private Key Exchange (generare certificate noi, autoenrollment, instalare certificate etc.)
Acordare drepturi utilizatorilor /grupurilor, creare share-uri si acordare permisiuni, creare de cote pe fisierele de pe serverele de fisiere etc.
Intretinere servicii DHCP (creare scopuri, filtre, excluderi de range-uri etc.)
Intretinere servicii DNS (creare/ stergere zone noi, adaugare/stergere inregistrari etc.)
Monitorizarea replicarii acestor informatii catre toate serverele de tip Domani Controler din retea
Monitorizarea evenimentelor generate de servere si corectarea eventualelor disfunctionalitati
Aprobarea si distribuirea updateurilor de Securitate catre statii si servere. Monitorizarea instalarii acestora si luarea masurilor corrective ce se impun.
Servere fizice
Instalarea/configurarea serverelor fizice din laboratoare
Configurarea partitii RAID
Activare/configurare system monitorizare ILO
Configurare partitii logice
Configurare carduri retea toleranta la defecte
Servere vituale
Deployment de masini virtuale (Windows si Linux) si configurarea acestora
Alocarea si configurarea de storage si retea
Migrarea masinilor virtuale si alocarea de resurse (Ram, Cpu si storage)4. Antivirus
- Crearea de pachete noi pentru client
- Monitorizarea updateurilor si corectarea erorilor ce apar
- Instalarea de servere de AV

Synevo este liderul în diagnostic de laborator în România și oferă peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, în toate domeniile de diagnostic clinic de laborator. La finalul anului 2017, Synevo România administrează o rețea națională de 16 laboratoare și 78 de centre de recoltare a probelor biologice, efectuând aproape 15 milioane de teste. Synevo România face parte din Medicover – unul dintre cei mai importanți furnizori internaționali de servicii medicale și de diagnostic, înființat în 1995 (www.medicover.com).

Pentru mai multe informații, vizitați www.synevo.ro.

System administrator  -  SYNEVO ROMANIA