Publicat 10 Oct 2017 | Reactualizat 17 Oct 2017 | Expiră 09 Nov 2017

System & Network Administrator

1 post

Candidatul ideal

Cerinte Tehnice:

  • Cunoașterea administrării serverului cu sisteme multiple de operare (Linux / Unix / Sun / HPUX / Windows) ;
  • Experienta in managementul tehnologiei informatiei pentru un centru de livrare servicii;
  • Experiență în domeniul virtualizării, mediilor de stocare;
  • Cunoștințe generale despre protocoalele de conectivitate și comunicare în rețea ;
  • Cultura IT globală (sisteme, rețea, securitate, stație de lucru Windows) ;
  • Experienta in sisteme de inginerie globala (CAD, HPC, PLM, etc.) reprezinta un avantaj.
Alte Cerinte:
  • Diplomă de licență în informatică sau specialitate înrudită;
  • Excelente abilități analitice și de rezolvare a problemelor;
  • Bune abilități de prioritizare și să fie suficient de;
  • flexibil pentru a adapta planurile;
  • Bune abilități de evaluare și abilități de comunicare - scris și verbal;
  • Mentalitate de lucru in echipă și capacitatea de a colabora într-o organizație internațională;
  • Engleză și franceză – fluent.

Descrierea jobului

Descrierea Proiectului:

Dedicat operațiunilor de afaceri, asigura ca toate mijloacele informatice sunt adaptate nevoilor companiei în ceea ce privește capacitatea, calitatea și robustetea. Este responsabil de livrarea de servicii în ceea ce privește ingineria statiilor de lucru, rețelelor, sistemelor de back-office și toate nivelurile IT relationate.

Responsabilitati:

  • Gestioneaza sistemele de tehnologia informatiei și statiile de lucru în ceea ce privește construirea și derularea operațiunilor ;
  • Planifica, organizeaza, controleaza și evalueaza operațiunile de date IT si electronice;
  • Gestioneaza proiectele locale (desfășurare, evolutie, securizare, uzura ...);
  • Asigura securitatea datelor, a accesului la rețea și a sistemelor de backup;
  • Identifica domeniile problematice și implementeaza soluțiile strategice în timp ;
  • Gestioneaza bugetul anual și asigura rentabilitatea;
  • Anticipa, construieste și furnizeaza nevoi specifice de afaceri în ceea ce privește statiile de lucru, licențele, infrastructura pentru a permite rezultatul excelent al centrului de livrare;
  • Gestioneaza si anticipa toate activele corporative și de inginerie (licențe, HW, SW) în ceea ce privește ciclul de viata, reinnoirea și optimizarea costurilor;
  • Construieste si întretine CMDB și KB;
Beneficii:
  • Pachet salarial avantajos;
  • Plan individual de pregatire tehnica si profesionala;
  • Abonament medical privat pentru familie (sot, sotie, copii);
  • 25 zile lucratoare concediu de odihna / an;
  • Alte beneficii conform contract colectiv de munca.

GECI Engineering Services Romania, companie a grupului Alten, ofera servicii CAD/CAM/CAE în industria aerospațială și automotive. Inginerii nostrii, specializati in proiectarea de structura aeonautica - structura primara si secundara, instalarea sistemelor mecanice/hidraulice/ electrice si instalarea izolatiilor - au fost implicati, cu rezulate excelente, in proiecte de succes precum AIRBUS A320/330/340, A380, A350, A320Neo A330Neo, A400M si Dassault Falcon 7X & 5X.
In acest moment ne aflam intr-un amplu proces de dezvoltare a echipei si va incurajam se ne contactati!

System & Network Administrator  -  S.C. GECI ENGINEERING SERVICES SRL