Sysadmin / Administrator sisteme Linux

SOFTHOST SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

• seriozitate, persoana de incredere
• cunostinte despre functionarea/administrarea sistemelor de operare (Linux preponderent, Ubuntu/CentOS/Debian)
• cunostinte asupra unei distributii Linux: instalare, configurare, administrare
• cunostinte minime de bash scripting (bash)
• intelegerea tehnologiilor de virtualizare
• disponibilitate pentru lucrul in ture de noapte si in sarbatorile legale
• cunoasterea limbii engleze

Descrierea jobului

• administrarea setup-urilor existente (web, db, cdn, dns)
• implementare, intretinere si urmarire a sistemelor de monitorizare, backup, alertare
• asistenta si suport pentru client

Beneficii:
• salariu corespunzator responsabilitatilor
• echipa tanara, mediu relaxant
• lucrul remote (ne vedem totusi, rar, si la birou)
• contract pe perioada nedeterminata

Descrierea companiei

Companie romaneasca de IT.
Speram sa faci si tu parte din echipa noastra.
Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 29 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.