Publicat 09 Mai 2019 | Expiră 09 Iun 2019

Supplier Quality Engineer - Electronics

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • University degree preferably in a technical field
  • Minimum 2 years of professional experience working in automotive industry, ideally in supplier quality management
  • Experience as a Supplier Quality Engineer - electronics
  • Ability to work independently and as part of a team,
  • Knowledge of core tools
  • Experience with 8D problem solving
  • English written and spoken
Is a plus :
  • Knowledge about ISO 9001 , ISO TS 16949 (IATF 16949: 2016 ) , VDA
  • SAP

Descrierea jobului

  • Preparation & updating the incoming inspection plans.
  • Coordinating the incoming inspection activity.
  • Managing the non-conformance issues of supplied materials,
  • Track and verify the effectiveness of the corrective and preventive actions
  • Maintain and develop successful relationships with the suppliers
  • Part of the change management team.
  • Involved at Production Part Approval Process

Renumit furnizor de componente auto care îşi axează producţia din locaţia Parcul Industrial Brasov pe comutatoare multifuncţionale pentru volan, elemente centrale de comandă şi pe sisteme de control a climatizării pentru producători de automobile lideri de piaţă. Pe plan mondial, Grupul Preh, activează cu un număr de peste 6500 de angajaţi în firmele sale din Germania, Portugalia, Mexic, USA, China şi România. Activităţile de dezvoltare şi tehnologiile de la Preh se concentrează pe soluţii mecatronice inteligente pentru constructori renumiţi de vehicule. Aproximativ 95% din cifra de afaceri realizată a venit din sectorul auto.

In Romania exista doua centre de dezvoltare: Iasi si Brasov.

Expirat
Supplier Quality Engineer - Electronics  -  PREH ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles