Suport tehnic & trainer - After Sales

AgroConcept - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne-ar plăcea să te cunoaștem dacă ai:
  • Studii tehnice, absolvirea Facultății de Inginerie Mecanică/Industrială/ Electrică/Mașini Agricole/Autovehicule Rutiere sau a unei facultăți cu profil similar;
  • Cunoștințe teoretice cu privire la mașinile și utilajele agricole constituie avantaj;
  • Cunoștințe de mecanică, hidraulică, electrică, diagnoză computerizată;
  • Cunoștințe bune de limba engleză pentru a întelege documentația tehnică;
  • Inclinație către domeniul tehnic, seriozitate, spirit de initiativă;
  • Interes pentru echipamentele agricole;
  • Cunoștințe bune PC: MS Office;
  • Abilități de comunicare și prezentare;
  • Carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Atribuții și responsabilități:
SUPORT TEHNIC
  • Oferă suport vânzare și post-vânzare pentru produsele și serviciile comercializate;
  • Oferă soluții la problemele tehnice din regiuni;
  • Informează rețeaua privind solutiile tehnice oferite de producător;
  • Menține legatură cu producătorul pe parte tehnică;
  • Realizează analize privind frecventa problemelor tehnice apărute la produse;
  • Întocmește rapoarte tehnice către producator;
  • Acordă sprijin în implementarea programelor de îmbunătațire lansate de producător.
TRAINER
  • Participă la instruiri externe organizate de producători;
  • Efectuează instruiri interne periodice cu tehnicienii de service;
  • Efectuează instruiri cu noii angajați pe filieră tehnică;
  • Efectuează instructaje cu operatorii utilajelor;
  • Participă la Târguri, Demonstrații, Expoziții;

Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Posibilitate de dezvoltare profesională pe termen mediu și lung într-un mediu profesionist și dinamic;
  • Telefon, laptop, masina de serviciu - conform nivelului de carieră;
  • Bonuri de masă;
  • Asigurare de sănătate Sanaplan (Allianz).
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o companie mare, de success din piață;​

AgroConcept este unicul importator și distribuitor autorizat pe piață din România al New Holland Agriculture și unic distribuitor pentru brandurile Kverneland și Casella.

Suntem preocupați în mod constant să atingem excelența în domeniu prin păstrarea unui climat de încredere, respect și colaborare în relația cu clienții și partenerii noștri.

Susținem dezvoltarea comunităților rurale și creșterea sustenabilă a agriculturii românești printr-o serie de investiții: 15 centre regionale dotate cu cele mai noi tehnologii de intervenție rapidă și asistența tehnică, o echipă de management formată din experți pe piața locală și internațională, o viziune globală pentru succes la nivel local, susținute de antreprenori din familiile Gupta și Stein.

Dacă iți dorești o carieră în AgroConcept, primul pas este să ne trimiți cv-ul la adresa cv@agroconcept.ro.

În cazul în care niciuna dintre pozițiile disponibile în acest moment nu se potrivește calificărilor și experienței tale, trimite-ne cv-ul tău, mentionând poziția sau departamentul în care ai dori să lucrezi.

Publicat 22 nov. 2021 Reactualizat 20 dec. 2021 Expiră 22 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos