Suport Tehnic Telecom / Retea - iNES Group - Bucuresti

iNES GROUP - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Sunteti candidatul ideal daca:

- sunteti absolvent de liceu profil tehnic, student in anii terminali, absolvent facultate de profil tehnic sau cu alte calificari dar pasionat de domeniul retelistica
- aveti cunostinte elementare in domeniul retelistica ( TCP/IP , switching, routing, NAT, DHCP, wifi, subnetare )
- sunteti utilizator nivel mediu de WINDOWS ( instalare,mentenanta, configuratii de baza, instalari aplicatii)
- sunteti utilizator nivel incepator LINUX ( comenzi de baza) )
- doriti sa invatati tehnologii noi in domeniul internet/retelistica/telecom
- aveti aptitudini bune de comunicare
- aveti aptitudini bune de a lucra in echipa
- sunteti capabil sa rezolvati situatii dificile cu calm
- sunteti capabil sa gasiti solutii rapide
- aveti atitudine proactiva si orientata spre client
- sunteti disponibil sa lucrati si sub presiune
- sunteti disponibil sa lucrati in ture
- comunicati corect verbal si in scris in limba romana
- cumunicati la nivel incepator verbal si in scris in limba engleza

Descrierea jobului

In cadrul acestui post responsabilitatile principale vor fi:

- preluarea prin telefon, e-mail, sau prin alte sisteme specifice, semnalarilor clientilor referitoare la probleme,incidente,avarii aparute in retea
- asigurarea suportului tehnic de la distanta in concordanta cu acordulde serviciu stabilit (SLA)
- investigarea si rezolva incidentelor semnalate in limita competentelor stabilite
- mentinerea contactului cu clientul si cu celelalte parti implicate in rezolvarea incidentului pana la solutionarea acestuia
- asigurarea suportului tehnic pentru operatorii de teren
- monitorizarea si raportarea incidentelor si problemelor semnalate, propunerea unor solutii pe termen mediu si lung
- contributia la verificarea si actualizarea documentatiei referitoare la solutiile tehnice si procedurile de lucru

Beneficii:

- posibilitatea de avansare si perfectionare profesionala
- flexibilitatea programului de lucru
- lucrul intr-o echipa tanara si dinamica
- alte beneficii: bonuri de masa, decontare transport in comun,etc

INES GROUP este cel mai mare furnizor INDEPENDENT de telecomunicatii din Bucuresti si suntem printre primii Internet Service Provideri din Romania, avand de peste 20 ani de experienta. Pentru acces internet ii avem parteneri de upstream pe doi dintre cei mai buni carrieri, operam un centru de date cu o suprafata de 320 mp, iar incepand cu anul 2005 am fost primii care am introdus furnizarea televiziunii peste tehnologie IP (IPTV)
Publicat 4 nov. 2021 Reactualizat 2 dec. 2021 Expiră 4 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos