Publicat 26 Ian 2021 | Reactualizat 23 Feb 2021 | Expir─â 24 Feb 2021

Suport Presales ÔÇô Specialist Solutii Interactive

1 post
Expirat
Anun╚Ť inactiv

Acest anun╚Ť a expirat ╚Öi nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Suntem in cautarea unui nou membru in echipa noastra pentru rolul de Specialist Solutii Interactive, cu principala responsabilitate de a sustine prezentari dedicate clientilor nostri, sesiuni demo ori sesiuni de training. Ne dorim alaturi de noi o persoana care sa fie legatura dintre departamentele noastre de Presales, Sales si Marketing, oferind sustinerea necesara pentru solutii impecabile oferite clientilor. In plus, va pune umarul la urmatoarele generatii de solutii hardware si software dedicate mediului educational din Romania si nu numai.

Ce ne dorim de la tine:

  • Absolvent de studii superioare, preferabil domeniul tehnic (Politehnica sau similar). Experienta pedagogica reprezinta un plus important;
  • Experienta relevanta in industrii similare, intr-o pozitie de suport tehnic;
  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Charismatic, extrovertit, un bun orator;
  • Capacitate de a lucra simultan pe mai multe proiecte;
  • Capacitate de organizare si gestionare a unui flux mare de informatii;
  • Persoana organizata, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine proactiva, orientare puternica spre client, rezultat si termene, abilitati de comunicare si decizionale;
  • Persoana cu bune abilitati de rezolvare a problemelor;
  • Limba engleza nivel avansat, scris/citit/vorbit;
  • Cunostiinte din domeniul audio-video constituie un plus important;
  • Disponibilitate de a calatori national si international;
  • Cunostinte operare PC nivel avansat: Outlook, aplicatii office;
  • Abilitati solide de adaptare si de a tine pasul cu cele mai noi tehnologii hardware/software;
  • Analiza si atentie la detalii, rigurozitate, folosirea terminologiei de specialitate, imaginatie si creativitate tehnica, putere de concentrare;
  • Responsabilitate, echilibru si stapanire de sine, corectitudine, respect fata de clienti si colaboratori, preocupare pentru perfectionarea pregatirii profesionale;

Descrierea jobului

Ce presupune postul disponibil:

  • Vei fi expertul nostru in solutii interactive, stapanind in cel mai mic detaliu toate informatiile tehnice hardware si software despre solutiile noastre interactive;
  • Vei fi imaginea noastra in fata clientilor pentru sesiuni de demo, sesiuni explicative sau training pentru solutiile noastre interactive;
  • Vei reprezenta valorile si scopul companiei in fata clientilor;
  • Vei sustine demonstratii cu produsele noastre clientilor din mediul educational, dar si corporate, cu accent pe utilizare specifica in aplicatii pedagogice;
  • Vei asigura sprijin echipei de vanzari prin consiliere, propunerea de solutii alternative si identificarea de sales pointuri;
  • Vei oferi suport tehnic pentru echipa de vanzari, fundamentare propunere tehnica;
  • Vei executa vizite on site si vei culege informatii pentru procesul de ofertare;
  • Vei studia documentatia: caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic etc;
  • Vei identifica produse si vei intocmi propunerea tehnica pentru licitatii;
  • Vei construi si vei argumenta raspunsurile tehnice in situatiile care necesita clarificari;
  • Vei mentine relatia cu producatorii pentru personalizarea produselor, identificarea si remedierea bug-urilor impreuna cu departamentul de service si departamentul marketing;
  • Vei realiza analize comparative si competitive in ceea ce priveste concurenta;
  • Vei colabora on site sau remote cu inginerii si tehnicienii pentru implementarea corespunzatoare a solutiei tehnice propuse clientului;
  • Vei programa si vei organiza echipamentele demo cu producatorii;
  • Vei pregati, organiza si executa sesiuni demo “on customer site”;
  • Vei pregati, organiza si executa “in house”, sesiuni de training si demonstratii practice;
  • Vei pastra si vei intretine legatura cu suportul tehnic al producatorilor din portofoliu;Vei pastra legatura cu producatorii din portofoliu si te vei asigura ca esti in permamenta la curent cu noutatile si stirile din industrie.
Ce iti oferim:
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Pachet salarial motivant, negociabil in functie de experienta si certificari;
  • Acces la cele mai noi tehnologii din domeniul interactivitatii si colaborarii, atat in zona educationala, cat si in zona corporate;
  • Pregatire si certificari de specialitate asigurate alaturi de cei mai importanti producatori internationali din domeniu;
  • Posibilitatea de a lucra intr-o echipacool, fun & creative;
  • Asigurare medicala privata;
  • Echipamente si instrumente de lucru performante: laptop, telefon, echipamente demo etc.;
  • Un mediu de lucru prietenos (chiar e dragut la noi ­čśŐ).

Descrierea companiei

What we do & who we are:

G
BC® este lider de piata in Romania pe segmentul de solutii interactive, atat pentru mediul educational, cat si pentru mediul corporate. Avand un portofoliu larg de clienti si proiecte la cea mai inalta scara, reprezentam cu succes cei mai mari producatori in domeniu: Prowise, Ctouch, IQboard, xTouch etc.
Toate solutiile noastre interactive sunt insotite de aplicatii educationale si corporate dedicate si adaptate pentru mediul educational din Romania.

Daca ti-am stranit interesul si vrei sa afli mai multe despre noi si ce putem face, te invitam sa arunci un ochi pe https://www.gbc.ro/ si https://IQboard.ro

Descopera acum cum putem sa construim o Romanie mai buna impreuna!

* Doar aplicantii care intrunesc cerintele minime vor intra in procesul de selectie.
* Doar candidatii selectati vor fi invitati la interviu, in baza programarilor de comun acord.
* Oferim si cerem confidentialitate. Datele si informatiile tale sunt in siguranta cu GBC.

Expirat
Suport Presales ÔÇô Specialist Solutii Interactive  -  GBC.ro

E timpul pentru un browser mai bun

De la 1 octombrie 2019, te inform─âm c─â site-ul eJobs.ro nu va mai putea fi accesat prin browser-ul Internet Explorer din cauza func╚Ťionalit─â╚Ťilor reduse ale acestuia. Acceseaz─â-ne cu ├«ncredere folosind unul dintre browserele mai moderne: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari sau Edge.

Am ├«n╚Ťeles