Suport implementare clienti

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Noi suntem DHL, Divizia Freight. Suntem un colectiv tanar, vesel si suntem foarte pasionati de ceea ce facem.

Ne dorim in echipa noastra de Business Process Optimization, o persoana joviala, motivata si cu dorinta de acumulare cunostinte, invatare, dezvoltare profesionala.
Rolul este potrivit atat unei persoane cu experienta minima pe zona de Project Management, dar si unei persoane entry-level, dornice sa invete, care sa dea dovada de vointa, proactivitate, curiozitate si ambitie. De restul ne ocupam noi prin implicarea noastra si prin resursele diverse de care dispunem.

Rolul principal al acestei pozitii este:

Dezvoltarea proceselor si instructiunilor de lucru pentru a asigura satisfactia clientilor.

Ce asteptam de la acest rol:
  • Abilitati excelente de comunicare si prezentare
  • Capacitatea de analiza, atentie, sinteza si comunicare
  • Office 365 proficient (minim Excel, Powerpoint, Sharepoint)
  • Engleza avansat (mandatory)
  • Abilitatea de a lucra cu volume mari de informatii
  • Organizare, gandire logica, analitica, curiozitate.

Constituie un avanta (dar nu sunt mandatory):
  • Experienta/cursuri/notiuni in Project Management
  • Cunoastere notiuni metodologii Lean + Six sigma
  • Leadership skills
  • Experienta in industria transporturilor

Descrierea jobului

Care vor fi atributiile tale:
  • Vei oferi suport si vei gestiona implementarea proiectelor noi si clientilor noi
  • Documentarea proiectelor si proceselor create, a instructiunilor de lucru si documentelor conexe
  • Colaborare cu alte departamente pentru eficientizarea proceselor
  • Mentenanta, training si coordonare a aplicatiilor relevante in procesele de implementare clienti

Ce iti vom oferi:
  • Un pachet de beneficii atractiv si competitiv in piata
  • Dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
  • Expunere internationala in cadrul grupului, prin interactiunea constanta cu colegii din celelalte tari
  • Traininguri interne oferite de specialisti certificati cu experienta internationala
  • Posibilitatea construirii unei cariere in Project Management (pentru cei fara experienta)
  • Mediu de lucru placut intr-un colectiv tanar, format din oameni joviali, prietenosi, care impartasesc aceleasi valori si conduc impreuna aceeasi misiune
  • Teambuilding-uri anuale
  • Activitati diverse de engagement prin programele noastre globale dar si locale

DHL
Employer pf choice

DHL este, incepand cu 2002, parte a grupului Deutsche Post Word Net. Unul dintre cele mai puternice brand-uri de pe piata mondiala, DHL a devenit marca intregului grup incorporand toate celelalte brand-uri legate de serviciile de transport. Achizitionarea unor tehnologii de ultima ora si imbunatatirea continua a serviciilor au constituit intotdeauna prioritatea numarul 1 pentru DHL.

Toate serviciile furnizate de DHL Romania au la baza criterii de eficienta si calitate riguros stabilite.
Pentru DHL oamenii sunt cel mai important bun al companiei, iar Departamentul de Resurse Umane devine o piesa esentiala in sprijinirea obiectivelor strategice ale companiei. Aceasta perspectiva este transpusa in practica prin recrutarea de profesionisti pe baza unui set de competente bine definit, recompensand performanta si incurajand asumarea deplina a responsabilitatii in cazul slabei performante, promovand flexibilitatea si colegialitatea la locul de munca si pastrand integritatea comunicarii.

DHL investeste in oameni si dezvoltarea lor, programe de cursuri, de evaluare si dezvoltare a personalului sunt investitii pe termeni lung, de pe urma carora beneficiaza toate cele trei parti aflate in relatie directa pe piata: client - angajat - organizatie.

Astazi, cand spui DHL, spui seriozitate, profesionalism si rapiditate. Inseamna increderea intr-un lucru bine facut, certitudinea ca orice detaliu este prevazut si pus la punct.

DHL. WE MOVE THE WORLD!
Publicat 23 mai 2022 Expiră 22 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos