Publicat 13 Mar 2017 | Reactualizat 30 Mar 2017 | Expiră 13 Apr 2017

SUPORT CLIENTI SERVICII LOGISTICE / CUSTOMER SUPORT & SERVICE-Iasi

1 post

Candidatul ideal

- cunoasterea unei limbi straine si experienta in abordarea telefonica constituie un avantaj;
- energic, combativ, responsabil, cu un nivel de implicare marit
- bune abilitati de comunicare, convingere si negociere
- atentie la detalii
- capacitate de lucru in echipa
- studii superioare / medii
Prezinta avantaj cunoasterea pietei de transport din Romania, dar nu este o conditie eliminatorie

Descrierea jobului

- Negociere si contractare servicii de transport intern si international de marfuri
- Căutarea de noi transportatori rutieri
- Verificarea pozitiei camioanelor
- Introducere si procesare comenzi,
- Transmitere instrucțiuni de încărcare/descărcare camioane.
- Urmarirea desfasurarii contractului de transport
- Solutionare probleme transport

Beneficii:
Telefon mobil, salariu, bonusuri si comisioane motivante in functie de rezultate.
Locul de munca este disponibil pentru sediul din Tomesti - Iasi.

TRANSGOR LOGISTIK este o companie ce presteaza servicii de depozitare, expeditii interne si internationale, transporturi rutiere de marfa in toata Europa.
Societatea are implementat sistemul de Management al Calitatii conform ISO 9001:2015 de catre TUV Rheinland.
Suntem membri ai Uniunii Societatilor de Expeditie din Romania si ai Asociatiei Romane de Transport Rutier International
Prin USER suntem afiliati FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles), organizatia mondiala a transportatorilor.

SUPORT CLIENTI SERVICII LOGISTICE / CUSTOMER SUPORT & SERVICE-Iasi  -  Transgor Logistik