Publicat 15 Ian 2015 | Reactualizat 12 Feb 2015 | Expiră 16 Feb 2015

SUPERVIZOR LOGISTICA - PLOIESTI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

O bere buna se cunoaste dupa gust. Iar un angajat bun se cunoaste dupa valorile sale. Daca excelenta, creativitatea, pasiunea, integritatea, respectul si calitatea sunt printre ele, inseamna ca ne potrivim, deoarece credem in aceleasi lucruri. Si ne-am bucura sa te avem in echipa Bergenbier, pentru a incanta impreuna consumatorii de bere ai lumii.

 Studii superioare – profil logistica
 Minim 3 ani experiență în domeniul logistica
 Utilizator proeficient de MS Office – Excel, SAP și limba engleză
 Competențe comportamentale
 Analiză și interpretare
 Adaptarea și gestionarea presiunilor
 Organizare și executare
 Sprijin și cooperare

Descrierea jobului

LOCAȚIE
- Ploiești

RAPORTARE
- Manager Centru Distribuție

SUPERVIZARE
- Mecanici logistică
- Stivuitoristi logistică

SCOPUL POSTULUI
- Organizarea, coordonarea, urmărirea și raportarea activităților ce se desfășoară în cadrul Centrului de Distribuție precum și colaborarea cu celelalte departamente (Calitate, Imbuteliere, Producție, Transport, Tehnic, F&A, EH&S, HR) în vederea îndeplinirii obiectivelor companiei.

RESPONSABILITĂȚI
- Organizarea, coordonarea și supervizarea activităților echipelor de stivuitoriști și mecanici din cadrul Centrului Primar de Distribuție
- Asigurarea condițiilor necesare în vederea desfășurării, în cele mai bune condiții, a proceselor de recepție, depozitare, producție, îmbuteliere și de livrare către clienții companiei
Răspunde de procesul de închidere producții și de procesul de reconciliere în caz de diferențe
- Răspunde de corectitudinea datelor înregistrate în TRACE și SAP
- În baza listelor de comenzi asigură disponibilitatea de oameni și utilaje pentru livrarea la timp și integral a comenzilor către clienții companiei, răspunde de corectitudinea livrărilor și respectă cerințele clienților
- Răspunde de asigurare FIFO la eliberare pentru toate categoriile de produse
- Răspunde de activitatea de descărcare, control și recepție ambalaje clienți.

Compania noastra, BERGENBIER S.A., parte a Grupului Molson Coors Europa, produce si comercializeaza bere pe piata romaneasca din anul 1994, avand aproximativ 700 de angajati, o retea de distributie nationala si cea mai moderna fabrica producatoare de bere din cadrul grupului MCE, la Ploiesti, cu un sistem avansat de management al calitatii, al securitatii in munca si al mediului.Brandurile noastreBergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s,Stella Artois, Lowenbrau, Leffe, Hoegaardenreprezinta tot ceea ce suntem si ne definesc in tot ceea ce facem pentru Consumatorii nostri.Ce oferim?Dezvoltare profesionala;Oportunitatea promovarii;Siguranta unui parteneriat pe termen lung.

Expirat
SUPERVIZOR LOGISTICA - PLOIESTI  -  Bergenbier S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles