Sudori TIG si Tubulatori (Heat/Steam tracers) Shell Olanda

Candidatul Ideal

Isotitorii de teava sunt conducte ce conțin abur de joasă presiune atașate și izolate de conductele principale care conțin fluidul. Căldura de la conducta de abur este utilizată pentru a încălzi cealaltă conductă și fluidul din interiorul acesteia. Acest tip de sistem este benefic într-o instalație care are deja acces la abur printr-un cazan. Acestea se indoaie folosind prese manuale sau mecanice, uneori folosind si flacara oxyacetilenica pentru a se mula pe conducta principala. Acesta se ataseaza de conducta cu benzi metalice sau dipozitive speciale ce contin pasta termoconductoare. Se conecteaza intre ele cu cuplinguri si prin sudura TIG.

Pentru a participa va rugam completati formularul:

Descrierea jobului

OranjeGroep Services cauta 10 Sudori TIG(otel carbon) si 10-15 Tubulatori pentru teava insotitor (Heat/Steam tracing).
Rafinerie SHELL Olanda, durata minim 6 luni.
Start 10 Ianuarie 2022.
Testarile (teoretice/practice) si certificarile (Sudura si VCA) vor avea loc la inceputul lui Decembrie.

Cerinte:
- CV lb engleza (cat mai complet, sa cuprinda perioadele, locurile unde ati lucrat si ce lucrari ati executat)
- Limba engleza (nivel conversational)
-Sudorii minim 3 ani experienta in sudura tig la teava de otel carbon(0.5"-1.5" diametru, 4mm grosime)
-Tubulatorii minim 3 ani experienta in rafinerii(citire desen isometrie) din care minim 1 an de lucru cu teava insotitor/tracing, indoit teava carbon 1/2 - 3/4 dupa desen (cu masina de indoit si prin incalzire cu autogen), montat teava insotior pe teava pricipala folosind fasii metalice, imbinari cu cuplinguri si sanfrenare/pregatire imbinare pentru sudura tig.
- Optional (avantaj la selectie/salarizare) - Diplome si certificari sudura, VCA, documente si recomandari prin care sa puteti dovedi experienta.

Se ofera :
- 16.5-18e/ora net in functie de experienta, certificari/diplome si in functie de rezultatele de la probe.
- Cazare (singur pe camera, wifi).
- Transport international (avion dus-intors la 3 luni), local (masina firma, combustibil).
- Asigurare internationala, scule si echipament de lucru.
- Contract de munca cu plata saptamanala.

Trimiteti CV in lb engleza si documentele specificate mai sus la ene@oranjegroep.ro
Whatsapp: +40 726296366, Facebook: Ene Marian (OranjeGroep)
Completati formularul de mai jos.

Recrutam si alte profesii pentru diferite proiecte SUDORI (CO2, TIG), TUBULATORI (Tracing, Navali, Industriali, Civile), LACATUSI (Nave si yachturi), Electricieni, Tamplari navali.
Completati formularul de mai jos pentru a intra automat in baza de date (in functie de locurile si proiectele disponibile cei ce se incadreaza in cerinte vor fi sunati).

Descrierea companiei

ORANJEGROEP is the HOME OF CRAFTERS

The Company ORANJEGROEP is the European partner for flexible, technical staff in construction, (process) industry and energy transition. Together with our international network of CRAFTERS, we work on the most challenging projects and locations in construction, electrical engineering & instrumentation, mechanical engineering, scaffolding, insulation, coating and in the energy transition throughout Europe.

We are always searching for CRAFTERS, who all speak the same language: the language of passion for their profession. From our flexible home for the best CRAFTERS from all across Europe, we provide the most fascinating projects you will work on in your entire career. At the same time, we support our PARTNERS to help them to develop their most interesting projects.

www.oranjegroep.com

Publicat 22 nov. 2021 Reactualizat 20 dec. 2021 Expiră 22 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos