Publicat 10 Ian 2019 | Expiră 09 Feb 2019

Sudori si Instalatori Olanda

30 posturi

Candidatul ideal

In colaborare cu agentia de forta de munca olandeza Covebo Uitzendgroep BV (agentia numarul 9 pe piata din Olanda in acest moment), cautam instalatori de toate tiputile si sudori TIG pentru diverse proiecte in Olanda. Detalii despre Covebo puteti regasi aici: https://www.covebo.nl/

CE CRITERII TREBUIE SĂ ÎNDEPLINIȚI PENTRU A FI ANGAJAT:
- nivel conversational de limba engleza;
- nivelul de experienta in domeniu constituie un mare avantaj;
- certificarile si atestatele in domeniu constituie un avantaj;
- certificatul VCA (certificat de siguranta si securitate in munca) reprezinta un avantaj, insa NU este obligatoriu. Cei de la Covebo va vor ajuta cu obtinerea acestuia in Olanda;
- permis de conducere categoria B. NU este obligatoriu, dar consituie un avantaj deoarece vi se vor da masini din partea agentiei, pentru a putea face deplasarea de la cazare la locul de munca si inapoi;
- seriozitate, determinare, munca in echipa.

Descrierea jobului

BENEFICII OFERITE:
- Salariu instalatori: intre 11.50 euro si 12.50 euro/ora NET. Este determinat de experienta si capacitatile dumneavoastra profesionale;
- Salariu sudori TIG: 12.50 euro/ora NET;
- Salariile se platesc saptamanal;
- Program de lucru: 40 ore/saptamana, de luni pana vineri. Exista si situatii in care exista posibilitatea sa lucrati si sambata, dar sunt situatii destul de rare. Orele suplimentare si weekendurile se platesc extra;
- Cazarea va este pusa la dispozitie GRATUIT de catre Covebo si se face in case sau apartamente, fiecare persoana cu propria camera.
In primele 3 zile veti fi cazati in zona Nijkerk, unde se afla sediul central Covebo, unde veti avea parte de o perioada de acomodare, in care veti cunoaste echipa, va vor fi pregatite toate documentele necesare pentru a putea lucra in Olanda si veti avea parte de un scurt training de instruire. Dupa aceste 3 zile veti fi mutati in locuintele unde veti sta permanent;
- Asigurarea de sanatate va este pusa la dispozitie GRATUIT de catre Covebo;
- Transportul intern de la locuinta la locul de munca si inapoi va este asigurat GRATUIT de catre Covebo. Acestia va pun la dispozitie masini din partea companiei. In cazul in care folositi masina proprie, va sunt decontati 0.19 euro/km;
- Prima deplasare Romania - Olanda este oferita de catre Covebo in mod GRATUIT. Deasemenea, in momentul in care ajungeti in Olanda, veti fi asteptat de catre un reprezentat al companiei, care va va duce la sediul agentiei.

PROCEDURI DE URMAT:
1. Trimiterea unui CV in limba engleza si a certificatelor/atestatelor profesionale pe care le detineti (daca este cazul), la urmatoarea adresa de e-mail: office@apmrecruitment.com;
2. In maxim 3 zile lucratoare de la trimiterea CV-ului, respectiv a certificatelor/atestatelor, noi va vom da un raspuns daca CV-ul dumneavoastra a fost aprobat sau respins de catre Covebo;
3. Daca CV-ul dumneavoastra a fost aprobat, vom mai avea nevoie de la dumneavoastra de urmatoarele documente: copie ID si un extras de cont bancar in euro, in care va veti primi salariul;
4. Vom stabili de comun acord: dumneavoastra, noi ca agentie de recrutare si Covebo ca agentie angajatoare, data optima pentru a face deplasarea catre Olanda;
5. Veti semna cu noi ca agentie de recrutare un contract de mediere pentru locul de munca pe care urmeaza sa il ocupati. Acest contract NU presupune vreun comision sau alte pretentii finaciare din partea noastra. Noi ca si agentie de recrutare suntem obligati de catre metodologia legii 156/2000 sa incheiem contracte de mediere cu persoanele carora le gasim/incercam sa le gasim locuri de munca.

Suntem un grup de specialisti cu domenii de excelenta diversificate, care asiguram servicii suport in domeniile marketing, management si recrutare. Majoritatea clientilor din portofoliul nostru sunt companii mari din Germania, Olanda si Austria.

Avem o experienta indelungata pe piata si lucram doar alaturi de companii serioase si cu o buna reputatie.

office@apmrecruitment.com

Sudori si Instalatori Olanda  -  AP Excelenta in Marketing SRL