SUDOR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Deprinderi : analiză şi atenţie la detalii, capacitatea de a sesiza defectele, lucrul în echipă, îndemânare, precizie, rigurozitate, perseverenţă, folosirea terminologiei de specialitate, deţinerea abilităţilor fizice necesare îndeplinirii atribuţiilor din prezenta fişă.

Alte cerinţe : responsabilitate,echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine, capacitate de lucru în condiţii de stres, preocupare pentru perfecţionarea pregătirii profesionale.

Descrierea jobului

ATRIBUŢIUNI şi SARCINI DE SERVICIU:

Pregateste si verifica aparatele de sudura;
Potriveste piesele in vederea taierii sau sudarii;
Curata si controleaza partile componente de eventualele defecte, impuritati;
Regleaza tensiunea/intensitatea curentului electric;
Sudeaza si taie metalul si plasticul;
Consolideaza partile uzate prin acoperirea cu straturi de aliaje;
Controleaza piesele finite utilizand dispozitive de masura specifice:
Interpreteaza si utilizeaza documentatia tehnica;
Se ingrijeste permanent de integritatea si buna functionare a uneltelor si dispozitivelor folosite in cadrul activitatii desfasurate;
Ia toate masurile pentru protejarea elemetelor patrimoniale ale societatii, informand conducerea asupra neregulilor constatate;
Avertizeaza verbal celelalte structuri de personal asupra pericolelor existente in timmpul desfasurarii activitatii;
Verifica inscriptionarea inelelor si intocmeste raportul de lucru de la tambur;
Verifica prin sondaj cu sublerul si micrometrul latimea si grosimea benzii;
Verifica in permanenta sa fie stoc de banda in acumulator.
Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 17 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022